У Страсбурзі відхилили запит Росії у рамках скарги проти України

23:14, 23.07.2021
У Страсбурзі відхилили запит Росії у рамках скарги проти України

Європейський суд з прав людини відхилив заяву російського уряду про застосування так званого "правила 39". (Фото European Court Of Human Rights)

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі відхилив запит уряду Росії про застосування тимчасових заходів у рамках міждержавної скарги «РФ проти України».

 

Як повідомляє Україна молода, про таке рішення суду у Страсбурзі поінформував уповноважений уряду у справах ЄСПЛ, заступник міністра юстиції Іван Ліщина у соцмережах.

 

За його словами, Європейський суд з прав людини офіційно повідомив Україну про міждержавну скаргу, яка надійшла від РФ, а також повідомив, що відхилив заяву російського уряду про застосування так званого "правила 39".

 

Йдеться про тимчасові забезпечувальні заходи, які Москва просила накласти на Україну на час розгляду скарги.

 

"Вони, зокрема, просили, щоби Суд зобов’язав Україну припинити "дискримінацію" російськомовного населення, невідкладно зупинити дію норм законодавства, тобто щодо мови освіти, тобто скасувати ухвалене освітнє законодавство, а також хотіли відновлення мовлення російських медіа і доступу до заблокованих сайтів", - нагадав пан Ліщина.

 

Заступник міністра юстиції додав: "З кумедного: частину своєї заяви до ЄСПЛ про правило 39 росіяни подали англійською, але решту своєї скарги проти України надіслали до Страсбурга російською мовою.

 

Нагадаємо, що у скарзі проти України РФ також просила застосувати "39-те правило" щодо подачі води до Криму, зобов’язавши Україну відновити водопостачання.

 

Утім, в частині щодо правила 39 Росія отримала відмову в повному обсязі.

 

Як повідомляла «УМ», цього тижня Росія подала до Європейського суду з прав людини першу міждержавну скаргу проти України за 10 групами звинувачень, звинувачуючи Україну у загибелі мирних жителів у 2014 році, катастрофі MH17, обстрілі російських територій, дискримінації російськомовного населення.

 

В українському Мін'юсті тоді назвали російський позов "перемогою над здоровим глуздом".