Клімкін закликає запровадити покарання за подвійне громадянство з Росією

15:08, 30.05.2021
Клімкін закликає запровадити покарання за подвійне громадянство з Росією

Міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін.

Український дипломат, міністр закордонних справ України у 2014-2019 роках Павло Клімкін закликає владу запровадити покарання в Україні за подвійне громадянство з країною-агресором.

 

Як інформує Україна молода, про це Клімкін сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

 

«Чому ми досі, коли йде ця шалена паспортизація, не можемо ухвалити закон щодо покарання за подвійне громадянство з країною-агресором? Інакше, як ми зупинимо цю хвилю? Тобто ми ж не ухвалюємо цей закон покарання за подвійне громадянство з Угорщиною. Ми кажемо: так, член ЄС, член НАТО. Тобто у нас заборонене подвійне громадянство, але немає покарання», – сказав колишній міністр.

 

За його словами, президент Росії Володимир Путін надалі діятиме "окремими кроками" для посилення впливу проти України.

 

"Думаю, що вони (Росія – ред.) будуть видавати російські паспорти і на нашій території таємно. Як? Це інше питання. Але точно будуть, щоб потім створювати тріщини в самій системі", – сказав пан Клімкін.

 

Як повідомляла «УМ», 12 травня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що Росія прискорює видачу своїх паспортів на окупованій території в спрощеному порядку.

 

За її словами, це робиться з метою подальшої «реалізації суб’єктності Криму в складі РФ». Така ж ситуація, за словами Денісової, і на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Наразі паспорти там отримали майже 600 тисяч українських громадян.