Зеленський представив у Раді План стійкості
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Опозиційні нардепи блокували трибуну ВРУ але завадити Аксьонову скласти присягу не змогли.
Народні депутати від фракції «Голос», «Європейська солідарність», а також позафракційний Гео Лерос блокували трибуну парламенту, щоб не дати скласти присягу новообраному народному депутату Андрію Аксьонову.
Як інформує УМ, це відбулося після початку засідання Ради у середу вранці.
Втім, попри блокування трибуни Андрій Аксьонов оголосив текст присяги з місця під вигуки опозиціонерів «Ганьба!»
Перед цим перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук зібрав керівників депутатських фракцій і груп на коротку нараду з цього приводу, після чого повідомив, що напередодні уточнив в апарату парламенту, чи немає яких-небудь юридичних підстав, що перешкоджають присязі Аксьонова.
З причини відсутності таких, Стефанчук надав слово Аксьонову. Водночас, з огляду на блокування трибуни парламенту членами опозиційних фракцій і деякими позафракційними депутатами, перший віце-спікер запропонував новообраному депутату скласти присягу з місця.
Крім того, заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк звернулася до Служби безпеки України з проханням надати офіційне роз'яснення з приводу можливої наявності в Аксьонова громадянства Російської Федерації.
Нагадаємо, що Андрій Аксьонов — колишній міський голова Добропілля, який нещодавно був обраний депутатом Верховної Ради України на довиборах у Донецькій області.
Йому закидають не лише наявність російського громадянства, але й організацію «місцевого референдуму» терористичної організації «ДНР» у 2014-му. Крім того, тоді ж він намагався перешкоджати патріотичному автопробігу прихильників України і називав його учасників "говномутами".
Пізніше, в травні 2018 року прокуратура Донецької області спільно з СБУ в Донецькій і Луганській областях повідомили Аксьонову про підозру в службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу), підробленні та використанні документів (ч. 4 ст. 358 КК), присвоєнні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (чч. 2,3 ст. 191 КК).
За даними слідства, Аксьонов здійснював такі дії задля незаконного відвідування тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Краматорський міський суд 29 січня 2019 року обрав Аксьонову нічний домашній арешт на два місяці як запобіжний захід.
У Верховній Раді, 19 листопада, Президент Володимир Зеленський представив внутрішній План стійкості України, який складається з десяти пунктів. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Систему зміни управління ЗСУ найближчим часом на зустрічі із міністром оборони Рустемом Умєровим обговорить Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки. >>
Народний депутат від «Голосу» Олег Макаров помер на 59 році життя. Причину смерті не називають. >>