Нардеп Бойко «договорився»: СБУ перевірить діяльність скандального політика-колаборанта
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
Віктор Медведчук не перебував за місцем проживання, слідчі шукають його, щоб вручити підозру у держзраді.
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова підписала підозру в державній зраді одіозному куму Путіна, лідеру ОПЗЖ Віктору Медведчуку та нардепу Тарасу Козаку.
СБУ вже проводить обшук в будинку по вулиці Монтажників у Києві, де останнім часом живе Медведчук разом із сім'єю, поки в основному будинку в Пущі-Водиці проводять капітальний ремонт.
До того ж, самого Медведчука розшукують, щоб офіційно вручити йому підозру.
Як інформує Україна молода, про це повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова у соцмережах (не називаючи прізвищ Медведчука і Козака).
«Інформую суспільство про те, що сьогодні я поставила свій підпис на повідомленнях про підозру двом народним депутатам українського парламенту – М. і К. Ми з колегами із правоохоронних органів провели масу слідчих дій, отримали багато експертних висновків, в ході досудового розслідування допитали цінних свідків. Робота велась ефективно, ми робили все можливе, щоб інформація залишалась у вакуумі», - написала Ірина Венедіктова.
За словами очільниці Різницької, за результатами вивчення зібраних матеріалів справи, вона дійшла висновку про необхідність взяти на себе відповідальність повідомити цим "парламентарям" про підозру.
«Вважаю, що слідство і прокурори на сьогодні отримали достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних», - наголосила генпрокурорка.
За неофіційними даними, підозрювані М. і К. - це Віктор Медведчук і Тарас Козак.
За словами Венедіктової, вони підозрюються в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму.
І додає, що за результатами обшуків, місцезнаходження М (тобто Медведчука - ред.) не встановлено, а тому СБУ вживаються відповідні заходи до його встановлення та вручення йому клопотання про тримання під вартою.
Пані Венедіктова додала, що не можна:
1. Вважати Крим частиною іншої держави; Генпрокурор наголосила, що у слідства є достатньо підстав для зміни їх статусу із свідків на підозрюваних.
2. Сприяти і безпосередньо брати участь в передачі цінних документів, що стосуються українських надр, грошовий еквівалент ресурсів яких становить 38 млрд грн;
3. Ставати правонаступником української власності, що по праву належить громадянам України;
4. Розкривати відомості, що містять державну таємницю;
5. Створювати армію «інформаційних клоунів» і «ляльководити» ними у власних антиукраїнських інтересах.
Неофіційні джерела в СБУ підтвердили журналістам, що їхні слідчі обшукують будинок, у якому проживає Віктор Медведчук
Йдеться про будинок по вулиці Монтажників, де політик живе разом із сім'єю, поки в основному будинку в Пущі-Водиці проводять капітальний ремонт.
Згодом СБУ оприлюднить повну заяву з цього приводу.
Нагадаємо, що 19 лютого 2021 року Рада національної безпеки та оборони ввела санкції проти Медведчука та його дружини Оксани Марченко. Санкції запровадили за статтею про фінансування тероризму. СБУ уточнила, що йдеться про фінансування «ЛНР» через постачання вугілля.
Як повідомляла «УМ», раніше суд заарештував яхту Медведчука, оскільки вона заходила до портів окупованого Криму.
Читайте також: Кабінет Медведчука в офісі ОПЗЖ також обшукує СБУ.
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
До 15 років увʼязнення в Україні заочно засудили голову Держдуми рф Вʼячеслава Володіна. Його визнали винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. >>
Про підозру у державній зраді правоохоронці оголосили народному депутату України Євгенію Шевченку. >>
За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Офісу Генпрокурора народного депутата України VI скликання від «Партії регіонів» та колишніх начальника міліції громадської безпеки і заступника командира київського «Беркуту» засуджено до 5 років позбавлення волі. >>
Указ про звільнення Андрія Костіна з посади генпрокурора 31 жовтня підписав Президент України Володимир Зеленський. >>
НКЦК обмежив використання месенджера Telegram у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури. >>