Україна закликає ООН відреагувати на плани розміщення ядерної зброї у Білорусі
Міністерство закордонних справ України вимагає терміново скликати Радбез ООН у зв'язку із загрозою розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі. >>
За антиросійську резолюцію проголосували 569 депутатів Європарламенту. (Фото з ФБ-сторінки Європарламенту)
Європарламент ухвалив жорстку антиросійську резолюцію, рекомендуючи країнам Євросоюзу бути готовими змусити Росію заплатити високу ціну в разі вторгнення до України.
Зокрема, Європарламент обіцяє, що такою ціною для Москви стане зупинка імпорту російських нафти і газу до ЄС, блокування проєкту Nord Stream 2 , відключення РФ від SWIFT та введення санкцій проти наближених до російської влади олігархів.
Як інформує Україна молода, за цю резолюцію проголосували 569 депутатів Європарламенту, проти – 67, ще 46 європейських політиків утрималися.
Європарламентарі переконані, що ЄС повинен зробити висновки з вкрай тривожного нарощування російської військової присутності на кордоні з Україною.
"Якщо таке нарощування військової потужності в майбутньому перетвориться на вторгнення в Україну з боку Російської Федерації, ЄС повинен дати ясно зрозуміти, що ціна за таке порушення міжнародного права і норм буде високою", - йдеться у схваленому тексті документу.
За умови російського вторгнення євродепутати наполягають, що імпорт нафти і газу з Росії в ЄС має бути негайно зупиненим, в той час як Росія повинна бути виключена з платіжної системи SWIFT, а проти наближених до російської влади олігархів та їхніх сімей мають бути введені персональні санкції.
Європарламент підтвердив свою попередню позицію щодо необхідності зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2". Крім того, депутати виступають за зупинку будівництва спірних атомних електростанцій "Росатомом".
В окремому пункті євродепутати підкреслюють, що на тлі загрозливого нарощення військової присутності Росією "дружні країни повинні посилити свою військову підтримку Україні і надати їй оборонну зброю", що відповідає статті 51 Статуту ООН, яка дозволяє індивідуальну та колективну самооборону.
Європарламентарі також заявили, що незаконна блокада РФ у Чорному та Азовському морях має бути завершена та запропонували ЄС розробити постійний моніторинг проходу суден у Керченській протоці.
Окремо в резолюції згадується ситуація довкола опозиціонера Алексєя Навального. Депутати закликають до його негайного звільнення і нагадують російській владі і особисто президенту Путіну як главі російської держави, що "вони несуть повну відповідальність за турботу про життя Навального".
Депутати підкреслюють, що всі особи, які беруть участь в судовому переслідуванні і жорстокому поводженні з Навальним повинні потрапити під санкції відповідно до Глобального режиму санкцій ЄС в області прав людини.
Ще однією темою для засудження дій РФ євродепутатами стала ситуація довкола вибухів на складах у Чехії в 2014 році. Парламент закликав Росію припинити будь-яку діяльність, спрямовану на дестабілізацію і загрозу державам-членам ЄС.
Європарламент закликав держави-члени ЄС, наслідуючи приклад справи Скрипаля, здійснити скоординовану висилку російських дипломатів з усіх країн Євросоюзу.
На завершення Європарламент закликав главу дипломатії ЄС і Раду Євросоюзу розробити новий стратегічний підхід до відносин ЄС з Росією, який би демонстрував солідарність зі східними партнерами ЄС, в тому числі з питань безпеки та мирного вирішення конфліктів.
Як повідомляла «УМ», напередодні, ще до ухвалення відповідний проєкт резолюції Європарламенту щодо РФ вже роздратовано коментували у російських ЗМІ, в розпорядження яких потрапив документ.
Міністерство закордонних справ України вимагає терміново скликати Радбез ООН у зв'язку із загрозою розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі. >>
Генерал Віктор Муженко, який був начальником Генштабу - головнокомандувачем ЗСУ у 2014−2019 роках, розповів про перші дні війни в Україні. Він зазначив, що сьогодні є багато питань щодо стрімкого просування російської армії у ті дні на Півдні та висадки десанту в Гостомелі Київської області. >>
Президент Володимир Зеленський зазначив, що Україна ще поки не може розпочати свій анонсований раніше контрнаступ, через брак техніки та зброї. Наразі наша країна чекає на достатню кількість боєприпасів від партнерів. >>
Представник воєнної розвідки України Вадим Скібіцький заявив, що кілька місяців російська пропаганда анонсувала "великий наступ" армії рф в Україні, однак, переоцінивши свої можливості, успіхів у немає. >>
Російський диктатор володимир путін не зміг переконати лідера Китаю Сі Цзіньпіня укласти нові енергетичні угоди між країнами: Пекін відмовився збільшити обсяги закупівель російського газу. >>
Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки на Донеччину відвідав передові позиції українських військових на Бахмутському напрямку та вручив державні нагороди. >>