Україні доведеться подумати про ядерний статус, якщо її не приймуть в НАТО

11:27, 15.04.2021
Україні доведеться подумати про ядерний статус, якщо її не приймуть в НАТО

Україні можливо доведеться повертати ядерний статус - вважає Посол України в Німеччині Андрій Мельник

Посол України в Німеччині Андрій Мельник закликав Захід надати Україні сучасне озброєння і негайно прийняти в НАТО, в іншому разі на порядку денному постане питання відновлення ядерного статусу.

 

Як інформує УМ, про це він заявив 15 квітня в ефірі головної німецької радіостанції Deutschlandfunk.

 

Описуючи ситуацію в Україні, Мельник назвав її катастрофічною. «За нашими даними, майже 90 тисяч російських військових, а також їхні збройні системи були стягнені до кордону та у район окупованого Криму і Донбасу. Це розгортання - не просто гра м’язами… Ми маємо справу з найбільшим переміщенням військ у Росії з часу Другої світової війни», - заявив дипломат.

 

Він підкреслив, аби захистити себе, Україна потребує не тільки солідарності Заходу, але й найсучасніших систем озброєнь.

 

«Нам потрібні не лише гарні слова. Нам потрібна військова підтримка… Нам потрібні найсучасніші системи озброєння, щоб зміцнити нашу обороноздатність», - заявив український дипломат.

 

За його словами, без підтримки і санкцій, які були введені після анексії Криму та під час війни на Донбасі, Україна, мабуть, не вижила б за останні сім років, але цього все ще недостатньо. «Зараз нам також потрібні серйозні кроки. Німеччина є четвертим за величиною експортером зброї у світі, і я вважаю, що Федеративна республіка також могла б відмовитися від цієї моралізаторської політики», - сказав посол.

 

Як повідомляла "УМ", раніше президент Зеленський заявляв, що вважає великою помилкою і навіть зрадою втрату ядерного статусу Україною згідно з умовами Будапештського меморандуму, підписаного у грудні 1994 року.