Зеленський не буде реагувати на санкції США проти нардепа Дубінського

21:10, 12.01.2021
Зеленський не буде реагувати на санкції США проти нардепа Дубінського

Володимир Зеленський намагається дистанціюватися від "слуги" Олександра Дубінського, який потрапив під санкції США.

Президент України Володимир Зеленський та Офіс президента не будуть реагувати на запровадження американських санкцій проти скандально відомого члена пропрезидентської партії «Слуга народу», нардепа монобільшості Олександра Дубінського.

 

Як передає Україна молода, про це зазначив антикризовий радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі Радіо Свобода у вівторок.

 

Зокрема, пан Подоляк наголосив: «А чому саме президент має на це реагувати, а не керівництво фракції, наприклад? Дубінський – депутат. І первинна реакція – це прерогатива депутатського корпусу і насамперед фракції «Слуга народу». Саме так правильно».

 

Раніше Дубінський назвав санкції США «тимчасовими незручностями» за «право мати незалежну позицію, пов’язану із захистом інтересів українського народу». Він звинуватив у запровадженні таких обмежень саме «Центр протидії корупції».

 

Тоді як юрист та виконавчий директор ЦПК Дар’я Каленюк впевнена, що YouTube припинить виплачувати гроші Олександру Дубінському за його контент.  Зокрема, пані Каленюк нагадала в інтерв’ю "Українській правді", що YouTube - відеосервіс, що належить американській компанії Google.

 

«Тобто я більш ніж переконана, що, як мінімум, YouTube припинить виплачувати гроші Олександру Дубінському за його контент. Також будь-які транзакції, що здійснюються в доларах США, можуть бути заблоковані. 95% таких транзакцій проходить через юрисдикцію Сполучених Штатів, через американський банк, так званий кореспондентський банк. Тому такі транзакції також можуть бути заблоковані», - наголосила юристка ЦПК.

 

І додала, що є висока ймовірність застосування до фігурантів санкційного списку заборони в’їзду до США.

 

Нагадаємо, 11 січня Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США запровадило санкції проти семи людей та чотирьох організацій, які є частиною пов’язаної з Росією мережі закордонного впливу.

 

Американська влада вказує на причетність до цієї мережі українського народного депутата Андрія Деркача, якого Вашингтон називає «російським агентом» і проти якого санкції було запроваджено раніше.

 

Нині ж під санкції також потрапили народний депутат України зі «Слуги народу» Олександр Дубінський, колишній народний депутат Олександр Онищенко, колишній прокурор Костянтин Кулик, помічники Деркача Антон Симоненко та Дмитро Ковальчук, колишній працівник посольства США в Україні Андрій Теліженко та політолог Петро Журавель.

 

Крім того, Міністерство фінансів США запровадило санкції проти компаній «Ера-Медіа», «Інформаційного агентства Онлі Н’юз», «Скептик» та сайту Nabuleaks.