Сергій Лавров поверне до Сараєва українську ікону з Луганська

13:57, 19.12.2020
Сергій Лавров поверне до Сараєва українську ікону з Луганська

Президент Боснії та Герцеговини Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову 300-річну позолочену українську ікону.

Росія поверне старовинну українську ікону, яку могли вивезти з окупованого Луганська, дарувальникам з Боснії і Герцеговини.

 

Культурну пам’ятку нещодавно подарували в Сараєво міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову. Наразі ж Інтерпол має з'ясувати походження цієї ікони.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє російський «Интерфакс» із посиланням на Міністерство закордонних справ РФ у суботу.

 

«Ікону повернуть дарувальникам для подальшого уточнення її історії по лінії Інтерполу», — заявили у МЗС Росії.

 

Нагадаємо, що 14 грудня президент Боснії та Герцеговини Мілорад Додік на зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим подарував йому 300-річну позолочену ікону, що має печатку УРСР. Місцеві видання зазначали, посилаючись на слова Додіка, що ікону знайшли в Луганську.

 

 

У відповідь 16 грудня посольство України в Боснії і Герцеговині направило владі країни офіційну ноту з вимогою надати повну інформацію про ситуацію та пояснити, що це за ікона та як вона потрапила в Боснію і Герцеговину.

 

МЗС Боснії отримало ноту протесту від України та передало інформацію про це до прокуратури. Правоохоронці Боснії та Герцеговини вже відкрили кримінальну справу щодо ікони. Слідчі мають перевірити, як ікона потрапила до країни.

 

Українська сторона вимагає розслідування та додаткової інформації щодо 300-річної ікони, яку, імовірно, вивезли з окупованого Луганська найманці з балканських країн, які воювали на боці російських найманців і проросійських бойовиків.