Зеленському не довіряє половина українців

13:34, 04.09.2020
Зеленському не довіряє половина українців

Володимир Зеленський потроху втрачає підтримку українців. (Фото Офісу президента)

Президенту Володимиру Зеленському не довіряє вже 49% українців, тоді як довіряють главі держави – 44,4% громадян.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це свідчать результати опитування центру Разумкова з фондом "Демініціативи" імені Ілька Кучеріва", оприлюдненого у п’ятницю, 4 вересня.

 

Зазначається, що соцопитування було проведене з 3 по 9 липня.

 

"Президенту України не довіряють 49% громадян, Верховній Раді України — 75%, Уряду України — 72%, державному апарату (чиновникам) — 78%. Високим є рівень недовіри до судової системи в цілому (77,5%), Верховного Суду (69%), місцевих судів (67,5%). Прокуратурі не довіряють 73% опитаних, Національному антикорупційному бюро (НАБУ) — 71%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі — 70,5%, Антикорупційному суду — 70%, Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК) — 70%", - зазначається у результатах опитування.

 

Водночас, найбільше українці довіряють Збройним силам (їм довіряють 65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%), Державній службі з надзвичайних ситуацій (53%), добровольчим батальйонам (53%), Державній прикордонній службі (52%), ЗМІ України (50%), Національній гвардії (49%), громадським організаціям (47%).

 

Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.

 

Так, Нацполіції не довіряють 58% опитаних (довіряють — 33%), патрульній поліції (54% і 35% відповідно), СБУ (56% і 31% відповідно).

 

Політичним партіям не довіряють 71% респондентів, профспілкам — біля 50%.

 

Соціологи відзначають, що українці загалом не довіряють владі, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян.

 

Крім того, спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, у грудні 2019 року недовіру до президента висловили 31% громадян, а в липні 2020 уже 49% респондентів.

 

Такою ж є тенденція щодо Кабміну та Верховної Ради.

 

 Дослідження провела соціологічна служба центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів.

 

Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

 

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

 

Як повідомляла "УМ", Володимир Зеленський сподівається, що після закінчення терміну перебування на посаді президента українці пишатимуться ним, не плюватимуть йому в обличчя, тож він зможе спокійно ходити вулицями України.