Фокіна можуть виключити з ТКГ - Кравчук

10:34, 03.09.2020
Фокіна можуть виключити з ТКГ - Кравчук

Перший президент України, голова української делегації у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук повідомив, що українська делегація на засіданні обговорить останні висловлювання його заступника Вітольда Фокіна з приводу амністії бойовиків і особливого статусу Донбасу.

 

Як інформує УМ, про це він заявив у інтерв'ю "Еспресо".

 

Кравчук наголосив, що не має жодного стосунку до призначення Фокіна заступником глави української делегації в ТКГ.

 

"Фокін призначений на цю посаду указом президента. Я до цього призначення абсолютно ніякого відношення не маю. Я не пропонував... І це питання не узгоджувалося безпосередньо зі мною. Нас двох запросили в Офіс президента, і нам двом запропонували такі посади", - розповів голова делегації.

 

Він ще раз наголосив, що заява Фокіна є його особистою позицією.

 

"Фокін висловив власну позицію, і ми до цієї позиції не маємо ніякого відношення. Чи має право Фокін висловлювати власну позицію? Так, має. Але якщо його позиція не відповідає, припустімо, закону, прийнятому Верховною Радою, то він не може цю позицію оприлюднити, тому що він вже не просто Фокін, а він заступник голови делегації", - наголосив Кравчук.

 

Він також повідомив, що учасники делегації обговорять заяви Фокіна, а також питання, чи потрібно після скандалу залишати його в ТКГ.

 

"Думаю, люди висловляться з цього приводу. Фокін пояснить, чому він саме таку вибрав тактику або позицію", - сказав Кравчук.

 

Щодо усунення Фокіна з посади його заступника, Кравчук ще раз наголосив, що Фокіна призначав не він.

 

"Ще раз підкреслю: це питання не голови української делегації. Я не пропонував і не стверджував на цю посаду Вітольда Павловича Фокіна. Кожен баран, вибачте, повинен висіти за свою ногу... Делегація збереться, і ми це питання обговоримо", - сказав голова ТКГ.

 

Як повідомляла УМ, перший прем’єр незалежної України та заступник голови української делегації в ТКГ Вітольд Фокін заявив, що особливий статус потрібно надати усьому Донбасу, включно з підконтрольними Україні територіями.

 

«Сьогодні, щоб припинити війну і вберегти життя бійців і командирів, моя позиція — потрібно оголосити загальну амністію, провести вибори, вирішити питання особливого статусу окремих районів, а краще — всього Донбасу».

 

Аваков і Разумков розкритикували заяву Фокіна щодо амністії бойовиків на Донбасі