Аваков домігся обмежень на відвідування хасидами Умані

19:40, 17.08.2020
Аваков домігся обмежень на відвідування хасидами Умані

Арсен Аваков запевнив, що МВС забезпечить усі технічні заходи для здійснення вищевказаних карантинних обмежень в Умані. (Фото МВС)

Кабінет міністрів підтримав ініціативу Міністерства внутрішніх справ, якою передбачається введення обмежень на відвідування іноземцями Умані під час цьогорічного святкування Рош га-Шана.

 

Як повідомляє «Україна молода», про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у понеділок.

 

За його словами, ініціатива МВС була підтримана Кабінетом міністрів та Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

Пан Аваков зазначив, що щороку до Умані приїздить від 30 – 50 тисяч хасидів з різних країн, які протягом трьох днів святкують та проводять різні релігійні обряди, відвідують святі місця. Такий формат масового заходу під час пандемії створює величезні ризики розповсюдження вірусу не лише для учасників заходу, а і для місцевого населення.

 

"Ми з повагою ставимося до національних традицій різних народів та релігійних спільнот та щороку робимо усе, аби вони проходили за найвищими стандартами безпеки. Проте останні тижні Україна фіксує зростання спалахів захворювання на коронавірус серед населення. Аналогічна ситуація спостерігається і в інших державах. Що змушує уряди цих країн повертатися до більш жорстких карантинних обмежень. Ми заслухали доповіді профільних міністрів на уряді і дійшли висновку, що епідеміологічна ситуація в країні та світі не дає змоги організовувати та проводити масові заходи, тим паче за участі іноземців", - цитує Арсена Авакова пресслужба МВС.

 

Керманич МВС додав, що аналогічної домовленості Міністерство внутрішніх справ досягло із представниками Української православної церкви та Православної церкви Московського патріархату, які відмовилися від проведення Хресної ходи через пандемію. Тому сподівається на розуміння в цьому питанні і від представників хасидської релігійної спільноти.

 

Пан Аваков наголосив, що МВС забезпечить усі технічні заходи для здійснення вищевказаних карантинних обмежень в Умані.

 

Як повідомляла «УМ», 10 липня на міжвідомчій нараді в МЗС було вирішено, що цього року прибуття десятків тисяч паломників-хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана є неможливим через пандемію коронавірусу.

 

Втім, шахраї намагалися продавати хасидам посвідки на проживання в Умані за 500 доларів.

 

Міністерства закордонних справ України та Ізраїлю висловили велике занепокоєння через заплановане на вересень масове паломництво хасидів до Умані Черкаської області для святкування Рош га-Шана (Нового року за іудейським календарем).