Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Сергій Шкарлет і Володимир Зеленський у Чернігові. (Фото Офісу президента)
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної Ради проект постанови про призначення ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки.
Як повідомляє «Україна молода», відповідний проєкт постанови №3675 опублікований на сайті Верховної Ради у середу ввечері.
Про амбіції Шкарлета очолити міносвіти раніше повідомляв президент Володимир Зеленський. Під час робочої поїздки глави держави на Чернігівщину на минулому тижні він зустрічався з претендентом і судячи з усього, лишився задоволеним цією кандидатурою.
Зауважимо, що напередодні, 16 червня, Шкарлет побував на засіданні владної фракції «Слуга Народу», де спілкувався з обранцями.
Як розповів пресі депутат Роман Грищук, деякі члени фракції не підтримують це призначення, але фракційного голосування щодо Шкарлета не було. Інших претендентів на посаду також немає.
«Шкарлет був єдиний на засіданні фракції. Голосування не було, він відповідав на питання: і про голосування в Партії регіонів, і про балотування від БПП, і про плагіат, і про перші кроки на посаді міністра», — сказав Грищук.
Сергій Шкарлет народився 9 жовтня 1972 року у місті Коканд в Узбекистані, навчався у Київському політехнічному інституті за спеціальністю «Математичне забезпечення системи автоматизації», а згодом — у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю «Облік і аудит».
Працював нетривалий час у 1995 році інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес», з 1996 року почав викладати.
У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.
«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — сказав Шкарлет тоді.
Водночас у 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.
Зазначимо, що антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» заявила про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. Про це ж ідеться і на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».
Наразі в.о. міністра освіти і науки є Любомира Мандзій. В уряді Олексія Гончарука міносвіти очолювала Ганна Новосад.
Як повідомляла "УМ", у квітні Любомира Мандзій анонсувала українізацію школи.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним. >>
Нардеп-«слуга» Олександр Дубінський заявив, що за виборчу кампанію Володимира Зеленського платили росіяни. >>
У Варшаві, Нью-Йорку чи Буенос-Айресі лунатиме «Ще не вмерла…». В Берліні, Празі чи Токіо сьогодні скажуть: «Слава Україні!» І світ відповість: «Героям слава!» Бо Україна не наодинці. Бо з нами – наші друзі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>