Земельну реформу в Україні вітають посли G7

22:30, 31.03.2020
Земельну реформу в Україні вітають посли G7

Рада ухвалила земельну реформу 1 березня близько першої ночі.

Посли країн «Групи семи» привітали ухвалення законодавства про відкритий ринок землі Верховною Радою України.

 

Про це йдеться у спільній заяві послів G7, оприлюдненій у вівторок.

 

«Ми вітаємо ухвалення законодавства про запуск ринку землі в Україні. Це важливий перший крок у досягненні ключової реформи, до якої прагнула державна влада протягом десятиліть. Ми також вітаємо крок вперед, який зробила Україна з реформування банківського сектору, і сподіваємося на його остаточне ухвалення, що зміцнить фінансовий сектор України і дасть змогу рухати вперед співпрацю з міжнародними фінансовими інституціям», – йдеться у повідомленні.

 

Як повідомляла «УМ», на позачерговому засіданні в ніч на 31 березня Верховна Рада підтримала законопроєкт про обіг земель сільськогосподарського призначення.

 

Перед фінальним голосуванням парламент підтримав низку поправок. Зокрема, тепер ринок землі має запрацювати 1 липня 2021 року замість 1 жовтня 2020-го.

 

Купувати землю зможуть громадяни України, територіальні громади, держава та юридичні особи, «створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади».

 

Рішенню про ухвалення закону передували два місяці розгляду понад чотирьох тисяч поправок.

 

Закон про ринок землі є однією з умов отримання Україною нової програми МВФ. Президент Володимир Зеленський повідомив, що після виконання умов фонду Україна протягом 15 днів отримає перший швидкий транш на 1,75−2 мільярдів доларів відразу в бюджет країни.