Зустріч Трампа з Путіним може відбутися в Швейцарії
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
Віктор Орбан може стати «першим диктатором в ЄС» завдяки рішенню парламенту Угорщини 30 березня.
Угорський парламент ухвалив закон, який дає правому прем’єр-міністру Віктору Орбану нові широкі повноваження під час надзвичайного стану, що його оголосили для боротьби з пандемією коронавірусу.
За відповідний закон проголосувало 137 депутатів, проти – 53 під час засідання парламенту в Будапешті в понеділок.
Згідно закону, уряд отримує право продовжувати надзвичайний стан без часових обмежень, а також надає можливість прем’єрові керувати країною за допомогою указів.
Фактично Орбан отримав одноосібну владу під приводом протидії коронавірусу.
Дотепер продовження надзвичайного стану, запровадженого через поширення коронавірусу в Угорщині 11 березня, мали затверджувати виключно депутати парламенту.
Серед інших положень нового закону зокрема є й стаття про кримінальну відповідальність з можливим терміном ув’язнення до п’яти років за поширення «фейкових новин» про коронавірус.
Опозиція, правозахисники та Брюссель гостро критикують Орбана за, як вони кажуть, авторитарний стиль правління і за використання коронавірусу для отримання ще більшої влади в 10-мільйонній країні, яка є членом ЄС і НАТО.
Незважаючи на гостру критику законопроєкту з боку правозахисних груп, ЄС та ООН, його легко затвердили депутати з правлячої партії Фідес – партії Орбана, яка має дві третини мандатів в угорському парламенті.
Напередодні, 29 березня чотири неурядові організації в Угорщині, включно з правозахисним Гельсінським комітетом, закликали уряд внести зміни в законопроєкт, які б передбачали завершення дії закону після якоїсь конкретної дати в разі якщо парламент не продовжує дію закону.
Співголова Гельсінського комітету Угорщини Марта Пардаві вважає, що Орбан «матиме цілком необмежений мандат для уряду і нинішній законопроєкт, власне, дає мандат з необмеженим карт-бланшем».
Тоді як міністр юстиції Угорщини Джудіт Варга намагалась заспокоїти громадськість щодо безпрецедентних повноважень, які отримує Орбан. Мовляв, опоненти закону «воюють з уявними демонами і відірвані від реальності».
Речник ООН з прав людини Руперт Колвілл заявив минулого тижня, що закон, «як виглядає, дає урядові практично необмежену владу для правління указами і відсутністю контролю з боку парламенту, а також крайньої дати дії закону».
Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчінович Буріч надіслала минулого тижня Орбану листа, в якому попередила про небезпеку «необмеженого в часі та неконтрольованого надзвичайного стану».
А австрійсько-угорський письменник Пауль Лендвай охарактеризував систему, що її створив Орбан в Угорщині, як «гібридну державу». За його словами, Угорщина донині не була «ані демократією, ані диктатурою», додавши, що новий закон може перетворити Угорщину в «першу диктатуру в ЄС».
Від 2010 року 56-річний Орбан поступово зміцнював свою владу, ведучи наступ на незалежність угорських судів та ЗМІ. Він також обмежив діяльність неурядових організацій – за це Угорщину, яка є членом ЄС та НАТО, критикували всередині країни та в Брюсселі.
Уряд Орбана також веде ворожу зовнішню політику по відношенню до України.
Зустріч новообраного президента США Дональда Трампа та Путіна може організувати Швейцарія, попри ордер на арешт останнього від Міжнародного кримінального суду. >>
25-те засідання Контактної групи з питань оборони України проходить 9 січня на німецькій авіабазі "Рамштайн" під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна. >>
Рада Європейського Союзу в понеділок, 16 грудня, ухвалила 15-й пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів проти Росії, у який увійшли 54 людини та 30 організацій. >>
Третій тиждень протестів у Грузії. Перший осінній раунд протистояння почався в жовтні з недовіри до результатів виборів. >>
Результати референдуму щодо євроінтеграції Конституційний суд визнав дійсними. Так, до Конституції Республіки Молдова внесуть положення про те, що вступ Молдови до ЄС стає незворотною метою. >>
Якби референдум відбувся найближчим часом, то понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО. >>