Трамп може відвідати Київ 8 травня — ЗМІ

16:44, 28.02.2020
Трамп може відвідати Київ 8 травня — ЗМІ

Президент США Дональд Трамп і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон можуть перед візитом до Росії відвідати Україну для участі в урочистостях, присвячених 75-річчю закінчення Другої світової війни. 

 

Про це повідомляє The Guardian.

 

Серед варіантів, які вважаються компромісами у Вашингтоні і Лондоні, - участь лідерів у покладанні вінків в Москві. Іншим варіантом є відвідування Москви і участь в церемоніях, які відбудуться в Україні напередодні, 8 травня.

 

 "Уряд у Києві наполегливо працює над тим, щоб представити українські церемонії як більш прийнятний спосіб вшанувати пам'ять про страждання Другої світової війни, без ризику схвалити російську агресію", - коментує видання главу російського МЗС Сергія Лаврова.

 

Україна відзначає 8 травня як День пам'яті і примирення разом з усім демократичним світом", - сказав російський урядовець.

 

"П'ять років тому з нагоди 70-річчя закінчення другої світової війни Україна відмовилася від радянського (тепер російського) стилю вшанування сталінської перемоги над нацизмом".

 

"Саме тому Україна запрошує зарубіжні країни взяти участь у пам'ятних заходах у Києві...Зараз ми працюємо над всіма деталями; Логістика та порядок денний будуть доступні через деякий час. Враховуючи вищесказане, ми сподіваємося, що офіційні особи США візьмуть участь у пам'ятних заходах 8 травня в Києві", - підсумовує ЗМІ.

 

Однак, як пише видання, Трамп і Джонсон ще не прийняли рішення.