Ахметов навідався до НАБУ

14:36, 11.02.2020
Ахметов навідався до НАБУ

Журналісти зафіксували візит олігарха Ріната Ахметова до Національного антикорупційного бюро.

 

Про це повідомляє  Bihus.info.

 

На фото видно, як олігарх виходить з НАБУ і в супроводі охоронців сідає в чорний Mercedes.

 
 
 

 У бюро виданню інформацію про приїзд Ахметова коментувати відмовилися.

 
 
 
 

У пресслужбі Ахметова Українській правді заявили, що олігарх давав свідчення в НАБУ в якості свідка.

 
 
 

Журналісти припускають, що візит олігарха пов’язаний з діяльністю його компанії – ДТЕК. На початку серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру шістьом співробітникам підприємства. Вони нібито були причетними до запровадження так званої формули "Роттердам+", яка суттєво збільшила вартість електроенергії для кінцевих споживачів.

 

Сама ж "ДТЕК Енерго", наприклад, у 2018 році отримала понад 5 мільярдів гривень чистого прибутку.

 

Як повідомляла УМ, У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

 

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.

 

8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.

 

Зокрема, йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП;  заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.

 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме 50 млн грн застави для одного з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули «Роттердам+».  йдеться про директора ДП "Оператор ринку" колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова.

 

 

Раніше детективи Національного антикорупційного провели обшуки в офісі фінансової групи компаній.


НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою "Роттердам+" потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.

 

Вовк назвав справу "Роттердам+" "розкрученою медійно-юридичною бульбашкою та заявив про "політичний характер переслідування" його особисто і колег.