Україна закликала Іран не передавати рф балістичні ракети
Відтак офіційний Київ висловив глибоке занепокоєння з цього приводу і закликав Тегеран утриматися від надання Москві будь-якого озброєння. >>
Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов в коментарі ВВС.
"Він (Данілов - ред.) повідомив, що 30% тіл вже ідентифіковані. Орієнтовно 20-21 січня їх повернуть в Україну", - йдеться у повідомленні.
"Ми будемо далі працювати. Те, що Іран зробив заяву, - це політична частина, а нам треба вирішувати юридичні питання. Нам треба розуміти, як будуть розвиватися подальші події, адже це все має завершитися в юридичній площині", - зазначив секретар РНБО.
За його словами, Україна не зупинить розслідування цієї катастрофи попри офіційне визнання Іраном ракетного удару, адже вимагатиме покарання винних.
Раніше в суботу, 11 січня, президент авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" Євген Дихне заявив на брифінгу, що тіла загиблих в авіакатастрофі в Тегерані українців можуть бути доставлені до України вантажним літаком, який привіз до Ірану українську команду експертів, якщо іранська сторона буде готова пройти всі організаційні моменти.
Як повідомляла УМ, Іран визнав, що український літак був збитий ракетою. Відповідальність за збитий літак МАУ взяв «Корпус вартових ісламської революції»
У цьому зв'язку міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріфі написав, що до авіакатастрофи призвела "людська помилка".
Президент Ірану Хассан Рухані вибачився за збиття іранськими військовими українського пасажирського літака, назвавши це катастрофічною помилкою.
Україна очікує об’єктивного розслідування від Ірану
Нагадаємо, раніше представник влади Ірану заявив, що розслідування авіакатастрофи літака МАУ може зайняти від одного до двох років. Також повідомлялося, що Тегеран має намір самостійно отримати дані самописців, що може зайняти до двох місяців.
У четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.
При цьому президент США Дональд Трамп сказав, що не вірить у версію технічної несправності літака МАУ. Офіційний представник уряду Ірану назвав брехливими такі звинувачення.
Літак МАУ розбився 8 січня. Він прямував з Тегерана до Києва. Попередньо причиною катастрофи називають технічні неполадки. Версія з терактом виключаєлася. На борту було 168 пасажирів і 9 членів екіпажу. З них - 11 українців.
Відтак офіційний Київ висловив глибоке занепокоєння з цього приводу і закликав Тегеран утриматися від надання Москві будь-якого озброєння. >>
Резиденцію лідера радикального палестинського руху ХАМАС Ісмаїла Ханію у Тегерані було остріляно. Внаслідок обстрілу його було ліквідовано разом із охоронцем. >>
Президент Ірану Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ країни Хосейн Амір-Абдоллахіан загинули у авіакатастрофі, яка сталася 19 травня 2024 року на кордоні з Азербайджаном. >>
Офіційний Київ засуджує атаку Ірану проти Ізраїлю з використанням дронів "Шахед" і балістичних ракет, адже це може спричинити безпрецедентну ескалацію в регіоні. >>
Лідер республіканців у Сенаті, Мітч Макконнелл, вважає, що Росія, Китай та Іран представляють собою пряму загрозу для Сполучених Штатів Америки. Він називає цю ситуацію "надзвичайною". >>
Російське федеральне агентство повітряного транспорту опублікувало повний список пасажирів літака, що розбився у Тверській області надвечір 23 серпня, у ньому вказаний і ватажок ПВК "Вагнер" Євгеній Пригожин. >>