У Росії заочно арештували Гриценка

09:16, 13.04.2019
У Росії заочно арештували Гриценка

Басманний суд Москви заочно арештував колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка, якого в РФ звинувачують у публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території країни.

 

Про це повідомила прес-секретар суду Юнона Царьова, передає "Українська правда" з посиланням на російські ЗМІ. 

 

"Постановою Басманного районного суду Москви задоволено клопотання слідчих органів про обрання щодо обвинуваченого Гриценка заочного запобіжного заходу у вигляді взяття під варту", - сказала Царьова.

 

За її словами, запобіжний захід почне обчислюватися з моменту його екстрадиції в Росію або з моменту його затримання на території РФ.

 

Як повідомляла УМ, глава "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко вважає, що звинувачення, які висунули проти нього у Росії, є явною політикою і інформаційним ударом проти нього і його команди.

 

"Я думаю, що Росія дуже хотіла би, щоб українська політика була слабкою і українські політики були слабкими, незалежно від того, чи то в парламенті, чи в урядових структурах — щоб повзали на колінах і їздили до них за консультаціями", — сказав Гриценко.

 

Він заявив, що не належить до числа таких політиків.

 

"Я належу до тих людей, які точно будуть відстоювати національні інтереси України, а не йти на якісь поступки чи коврижки з боку Росії. Очевидно, вони відчули, що після виборів наша партія буде представлена і в парламенті, і в уряді, і тому вирішили ударити таким чином інформаційно", — зазначив екс-кандидат у президенти.

 

Водночас Гриценко вважає, що оголошення його в міжнародний розшук могло б вплинути на його зарубіжні поїздки.

 

"Ми пам’ятаємо, що була проблема в Яценюка, коли його затримали на кілька годин в аеропорту, здається в Цюріху. Але будемо реагувати відповідним чином", — розповів він.

 

Гриценко наголосив, що в діях російської влади немає жодної змістовної позиції.

 

"Це явна політизація і політичне забарвлення. В таких випадках навіть коли оголошується розшук через Інтерпол, в решті решт, в Інтерполі є структури, які аналізують, і коли вбачають в тому політичне забарвлення, то вилучають з розшуку. Ми це все переживемо, тиск з боку Росії жодним чином не вплине ні на мою позицію, ні на позицію нашої команди", — підсумував Гриценко.

 

Нагадаємо, на виборах президента 31 березня Анатолій Гриценко набрав 6,91% голосів виборців. Після оприлюднення перших результатів виборів Гриценко заявив, що не готовий підтримати жодного лідера в другому турі.
 
Однак він зустрівся з кандидатом Володимиром Зеленським і заявив, що той не готовий до цієї посади.