Виклик Путіну: есмінець США проплив поблизу Владивостока

08:38, 06.12.2018
Виклик Путіну: есмінець США проплив поблизу Владивостока

США показали, що будуть літати, плавати і діяти всюди, де це дозволено міжнародним правом (фото: Navy.mil)

Ракетний есмінець США USS McCampbell 5 грудня проплив в спірних водах Японського моря в безпосередній близькості від затоки Петра Великого на півдні Приморського краю Росії.
 
Про це розповіла прес-секретар Тихоокеанського флоту США Рейчел МакМарр, повідомляє CNN.
 
За її словами, такі дії з боку США кидають виклик надмірним морським претензіям Росії і мають на меті відстояти свободи і права на законне використання моря, яким користуються Сполучені Штати та інші нації.
 
Офіційний представник ВМС США підкреслила, що Вашингтон не визнає претензії Росії на водні території, заявивши, що Москва претендує на райони, які набагато перевищують 12 миль від узбережжя, гарантованих міжнародним правом.
 
Представник ВМС США назвала маневр американського есмінця операцією "Вільна навігація".
 
"Ці операції демонструють, що Сполучені Штати будуть літати, плавати і діяти всюди, де це дозволено міжнародним правом", - сказала МакМарр.
 
Вона додала, що це відноситься як до Японського моря, так і до інших місць по всьому світу.
 
Затока Петра Великого є найбільшою затокою в Японському морі, також відомою як Східне море, і є домом як для російського міста Владивостока, так і для Тихоокеанського флоту ВМФ Росії.
 
МакМарр сказала, що це був перший раз, коли США проводили операцію зі свободи судноплавства в цій області з 1987 року.
 
Есмінець USS McCampbell відноситься до кораблів класу "Арлі Берк", він оснащений системою для запуску крилатих ракет "Томагавк", ракетною установкою вертикального типу Mk41 для запуску протикорабельних ракет і торпедними апаратами.
 
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.