Саакашвілі відправили до Польщі

18:05, 12.02.2018
Саакашвілі відправили до Польщі

Саакашвілі видворили до країни ЄС - Польщі.

Міхеіла Саакашвілі відправили чартерним рейсом з аеропорту «Бориспіль» до Польщі у понеділок близько 16:00.

 

Про це повідомили джерела ТСН.ua.

 

Джерела також повідомляють, що це не депортація, а реадмісія - повернення нелегала до країни, звідки він нелегально прибув (Саакашвілі прибув саме з Польщі у вересні 2017 року, прорвавши кордон - ред.).

 

Згодом речник Держприкордонслужби Олег Слободян підтвердив, що Саакашвілі був повернутий до країни свого попереднього перебування.

 

За його словами, військові Державної прикордонної служби спільно з представниками Міграційної служби та Нацполіції довели до відома політика  рішення про його повернення до країни попереднього перебування.

 

"Однак під час виконання процедури на представників правоохоронних органів накинулися невідомі із оточення Михаїла Саакашвілі. Прикордонники змушені були захищатися та застосували силову підтримку", - написав пан Слободян у Facebook.

 

Пан Слободня також нагадав, що 22 вересня 2017 року Мостиський суд Львівської області визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині кордону України. А вже З січня 2018 року Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до Державної міграційної служби у визнанні його біженцем.

 

6 лютого Окружний адмінсуд суд Києва повторно не задовольнив скаргу М.Саакашвілі на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.

 

«У відповідності до наведених вижче судових рішень дана особа перебувала не території України незаконно, а тому, із дотриманням усіх юридичних формальностей була повернута до країни, звідки прибула, порушуючи вітчизняне законодавство», - констатує речник Держприкордонслужби.

 

 

Водночас, як свідчать дані сайту Flightradar24, з аеропорту «Бориспіль» вилетів неопізнаний чартерний літак Raytheon 390 Premier, що зараз перебуває над територією Польщі. Про це

 

Інформації про реєстрацію, серійний номер та напрямок руху літака сервіс не наводить.

 

Як повідомляла «УМ», Саакашвілі затримали у ресторані грузинської кухні «Сулугуні», що в Музейному провулку в центрі Києва, після чого швидко вивезли на білому мікроавтобусі.

 

За словами очевидців, Саакашвілі несамовито кричав коли його виволокли по сходах