Делегатка в ПАРЄ та заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вказує на низку прихованих мотивів, що спонукали Укорщину, Румунію та Молдову проголосувати за скандальну резолюції про український освітній закон: мобілізація електорату в своїх країнах, приховані територіальні претензії та подвійні стандарти.
Про це Ірина Геращенко написала у Facebook.
"Агресивні заяви деяких представників угорської і румунської делегації іноді виглядали як приховані територіальні претензії до України… Також їхня риторика носить передвиборчий характер і направлена на мобілізацію власного електорату", - написала Ірина Геращенко.
Вона вказала на те, що румунські й угорські політики хочуть переконати звичайних громадян своїх країн, що борються за співвітчизників в усіх куточках світу.
"Це нечесно - використовувати внутрішні електоральні теми для погіршення взаємин з найближчими сусідами", - наголосила Геращенко.
Вона зазначила, що українській делегації вдалося "збити" майже всі найодіозніші поправки до резолюції, але на жаль не всі.
"Чекаємо висновки Венеціанської комісії і працюємо далі, над реформуванням країни і над посиленням нашої єдності. Всередині країни і назовні", - підсумувала Ірина Геращенко.
Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо нового закону про освіту в Україні мовами національних меншин та закликала внести зміни до нього.