У Тарасів день оголосили лауреатів Шевченківської премії 2025
У день народження Кобзаря цьогорічних лауреатів оголосив Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка. >>
Кадр з фільму "Міія 200".
Переможців конкурсних програм оголосив Міжнародний кінофестиваль документальних стрічок ARTDOFEST/RIGA: гран-прі отримав фільм "Місія 200" українського режисера Володимира Сидька.
Як інформує УМ, про це повідомила головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва з церемонії нагородження переможців у Ризі.
Документальна стрічка "Місія 200" розповідає про волонтерку з Луцька Тетяну Потоцьку–Євчук, яка після початку повномасштабної війни займається пошуком і доправленням тіл загиблих українських воїнів до їхніх рідних.
"Подібно до міфологічного Харона, який переносить душі на інший берег річки Стікс, вона перевозить тіла загиблих воїнів. Долаючи тисячі кілометрів без зупинок і сну, перевозить тих, хто завершив свою боротьбу на цьому світі і відправляє їх в останню путь", – розповіли організатори фестивалю.
Приз за найкращу режисуру отримали українські режисери Тетяна Дороніцина та Андрій Литвиненко за фільм "Все повинно жити", у якому розповідається про жінку, яка допомагає пораненим і покинутим на війні тваринам.
Спеціального призу журі удостоєна картина "Близькі" – про російського бізнесмена Дмитра Зіміна. Фільм "Повернення кіномеханіка" Орхана Агазаде удостоївся особливої згадки журі.
До складу журі Фестивалю ARTDOFEST/RIGA увійшли Івар Селецкіс (Латвія), Крістіна Камдесус (Франція), Севгіль Мусаєва (Україна).
У конкурсній програмі також представили й інші українські фільми:
"Татова колискова" українсько–румунсько–хорватської команди і режисерки Лесі Дяк;
"Любий прекрасний коханий" австрійського виробництва режисера Юрія Речинського,
"In Limbo" польського виробництва української режисерки Аліни Максименко.
Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль документального кіно ARTDOFEST заснували у 2007 році в Росії. Після початку війни РФ проти України у 2014 році конкурсну програму вперше показали в Ризі. У 2018 році весь конкурс і діяльність журі перемістили до Латвії.
Як повідомляла УМ, «Битва за Чернігів»: у Косово презентували український документальний фільм.
У день народження Кобзаря цьогорічних лауреатів оголосив Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка. >>
У Запоріжжі 7 березня 1932 р. народився Володимир Дахно, кінорежисер і художник-аніматор, автор єдиного українського повнометражного анімаційного фільму "Енеїда" (за однойменним твором Івана Котляревського). >>
У Львові та Києві презентували документальний фільм «Тарас Бобанич Хаммер — присутній!» — про легендарного добровольця, який своїм прикладом і вміннями мотивує протидіяти ворогу. >>
Концертом у Хмельницькій обласній філармонії 28 лютого стартує цьогорічний етап проєкту під назвою «Польська музика в Україні». До жовтня українські оркестри під батутою польського диригента з українським корінням Романа Реваковича зіграють в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Полтаві та Київі >>
У прокат вийшов художній фільм «Безвихідь», режисером якого став військовий, колишній командир штурмової групи добровольчого батальйону «Донбас» Тарас Костанчук. Раніше він уже представляв кінострічку «Іловайськ 2014». >>
Прем’єрний показ документального фільму Олега Сенцова "Реал", який режисер і військовий випадково зафільмував під час бою, відбувся сьогодні, 19 лютого, в столичному "Будинку кіно". >>