«Місія 200»: на кінофестивалі в Ризі українська стрічка здобула гран-прі

22:10, 08.03.2025
«Місія 200»:  на кінофестивалі в Ризі українська стрічка  здобула гран-прі

Кадр з фільму "Міія 200".

Переможців конкурсних програм оголосив Міжнародний кінофестиваль документальних стрічок ARTDOFEST/RIGA: гран-прі отримав фільм "Місія 200" українського режисера Володимира Сидька.

 

Як інформує УМ, про це повідомила головна редакторка Української правди Севгіль Мусаєва з церемонії нагородження переможців у Ризі.

 

Документальна стрічка "Місія 200" розповідає про волонтерку з Луцька Тетяну Потоцьку–Євчук, яка після початку повномасштабної війни займається пошуком і доправленням тіл загиблих українських воїнів до їхніх рідних.

 

"Подібно до міфологічного Харона, який переносить душі на інший берег річки Стікс, вона перевозить тіла загиблих воїнів. Долаючи тисячі кілометрів без зупинок і сну, перевозить тих, хто завершив свою боротьбу на цьому світі і відправляє їх в останню путь", – розповіли організатори фестивалю.

 

Приз за найкращу режисуру отримали українські режисери Тетяна Дороніцина та Андрій Литвиненко за фільм "Все повинно жити", у якому розповідається про жінку, яка допомагає пораненим і покинутим на війні тваринам.

 

Спеціального призу журі удостоєна картина "Близькі" – про російського бізнесмена Дмитра Зіміна. Фільм "Повернення кіномеханіка" Орхана Агазаде удостоївся особливої згадки журі.

 

До складу журі Фестивалю ARTDOFEST/RIGA увійшли Івар Селецкіс (Латвія), Крістіна Камдесус (Франція), Севгіль Мусаєва (Україна).

 

У конкурсній програмі також представили й інші українські фільми:

 

"Татова колискова" українсько–румунсько–хорватської команди і режисерки Лесі Дяк;

"Любий прекрасний коханий" австрійського виробництва режисера Юрія Речинського,

"In Limbo" польського виробництва української режисерки Аліни Максименко.

 

Нагадаємо, що Міжнародний фестиваль документального кіно ARTDOFEST заснували у 2007 році в Росії. Після початку війни РФ проти України у 2014 році конкурсну програму вперше показали в Ризі. У 2018 році весь конкурс і діяльність журі перемістили до Латвії.

 

Як повідомляла УМ, «Битва за Чернігів»: у Косово презентували український документальний фільм.