Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Серед колишніх студентів-медиків саме з Марчук співак мав найтепліше спілкування. Як зазначено на сторінці пам'яті Володимира Івасюка, музикант довгий час був закоханий у подругу.
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута".
Як інформує УМ, про втрату поважної в житті Івасюка людини повідомив заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк у Facebook.
Він розповів, наскільки важливою була жінка не лише для співака, а й усього міста.
"Прекрасний лікар й надзвичайно освічена жінка, мати трьох дітей-медиків, близька усій нашій родині й подруга життя Володимира Івасюка. Муся, казав їй композитор, запрошував грати у своєму ансамблі, радився й ділився сокровенним, присвячував пісні та першу "Червону руту" в оригіналі їй підписав", – повідомив він.
Чималу частину свого життя Марія Марчук присвятила Володимиру Івасюку. За словами Михайла Павлюка, саме вона була однією з небагатьох, хто поїхав до Львова на похорон легендарного музиканта, саме вона роками "захищала його чесне ім'я, берегла спогади й найкращі історії про його творчість й спадщину".
"Лікар-терапевт, багатолітній дільничний середмістя Чернівців, яку знають й поважають сотні вдячних пацієнтів, разом з чоловіком, виховали трьох чудових докторів. Юля – моя однокласниця, нині доцент Буковинського державного медичного університету й надзвичайно фаховий медик продовжує справу своїх батьків... Памʼятатиму з вдячністю й згадуватиму у молитві. Світла памʼять. Аве, пані Маріє…" – поділився Михайло Павлюк.
Похорон Марії Марчук має відбутися у п'ятницю, 27 грудня, о 13:00 на Центральному кладовищі селища Годилів (поблизу Чернівців). Однак прощання заплановане на четвер, 26 грудня, після 16:00 у Церкві Різдва Богородиці на вулиці Капеланська, 31 у Чернівцях.
За життя Марія Марчук згадувала, яким чином Володимир Івасюк присвятив їй пісню ще у 1969 році. "Під час перерви між репетиціями оркестру Володя наспівав мені свою композицію. А потім була звичайна лекція, на якій він простягнув мені аркуш із текстом "Червоної рути", – ділилася лікарка виданню "Молодий буковинець".
Це могла би бути звичайна демонстрація майбутньої пісні, якби знизу не виднівся підпис: "Мусі від Володі. III пара по дермі..."
Серед колишніх студентів-медиків саме з Марчук співак мав найтепліше спілкування. Як зазначено на сторінці пам'яті Володимира Івасюка, музикант довгий час був закоханий у подругу.
"Уже пізніше мені розповідали, що Володя був у мене закоханий. Але сам він ніколи не зізнавався мені. Напевно, йому легше було про все сказати у піснях... А які почуття були у нього у студентські роки – не важко здогадатися, адже свої найкращі твори він написав саме під час навчання у медінституті. Якось будучи вже наприкінці 80-х у Львові, я купила там книжку Володимира Івасюка "Моя пісня", в якій була надрукована "Елегія для Марії". І лише тоді, прочитавши, я зрозуміла глибину його почуття до мене", – ділилася спогадами Марія Марчук.
Як повідомляла УМ, Володимир Івасюк: Як треба цих пісень сьогодні!
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
Олександр Лідаговський, відомий киянам своїми скульптурами в парку Шевченка, на Пейзажній алеї, а також у Печерському районі, продовжує творити й під час війни. >>