На світовому рівні: Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції, фото

09:15, 06.12.2024
На світовому рівні: Україна отримала визнання програми з охорони кобзарсько-лірницької традиції, фото

ЮНЕСКО визнало українську кобзарсько-лірницьку традицію спадщиною людства. (Фото: сайт МКСК)

"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини.

 

Як інформує УМ, про це 5 листопада повідомила пресслужба Міністерства культури та стратегічних комунікацій України на сайті відомства.

 

"Особливо важливим цей здобуток є сьогодні, коли наші сучасні кобзарі, як і їхні предки за часів козацтва, підтримують бойовий дух українських захисників та надихають на боротьбу за свободу й незалежність. Їхня музика і слово, як і раніше, пробуджують в людях віру, силу та незламність".

 

Зазначається, що це стало можливим завдяки тісній співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, МЗС, постійного представництва України при UNESCO, Національної комісії України у справах UNESCO, кобзарських цехів Києва, Львова та Харкова, а також усіх зацікавлених організацій у розвитку цієї програми.

 

 

Під кобзарсько-лірницькою традицією прийнято розуміти велику частину української музично-словесної спадщини, носіями якої в минулому були мандрівні незрячі співці та музиканти – кобзарі, лірники та бандуристи, а сьогодні її відродженням займаються сучасні співаки та інструменталісти.

 

 

Як повідомляла УМ, напередодні на 19-й сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини українську писанку було визнано культурним надбанням людства.