Латвія скасує вивчення російської мови як другої іноземної в школах

20:34, 21.04.2024
Латвія скасує вивчення російської мови як другої іноземної в школах

Російська мова більше не входитиме до переліку «других іноземних мов» у школах Латвії. (Фото з відкритих джерел)

Уряд Латвії ухвалить рішення про поступову відмову від російської мови як другої іноземної в школах.

 

Дані зміни планують проголосвати вже у вівторок, 23 квітня.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Delfi.

 

Зазначається, за даними Міністерства освіти і науки Латвії, російська мова викладається як друга іноземна майже в половині латвійських шкіл.

 

У деяких навчальних закладах альтернативи російській мові навіть не пропонується.

 

Тоді як зміни, запропоновані МОН, передбачають, що з 2026/2027 навчального року школи повинні будуть поступово пропонувати учням як другу іноземну мову одну з офіційних мов Європейського союзу або країн-членів Європейської економічної зони, або іноземну мову, що регулюється міжурядовими угодами про освіту.

 

При цьому, російська мова більше не входить до переліку «других іноземних мов».

 

Втім, під час публічного обговорення було отримано дуже багато заперечень від приватних осіб проти плану Міністерства освіти. Протягом двох тижнів від приватних осіб та представників різних асоціацій надійшло понад 300 звернень, більшість з яких спрямована проти поступової відмови від російської мови як другої іноземної в школах.

 

«Основні причини незгоди зводяться до того, що діти не повинні бути обмежені у вивченні рідної мови та мають самі вирішувати, яку мову їм вивчати. Також наголошується, що відмова від російської з політичних причин неприпустима», - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомляла «УМ», пів року тому міністр освіти Оксен Лісовий обурився, коли дізнався, що в Україні досі є школи, де викладають російською мовою в порушення законодавства.