Санаторій на місці маєтку Максимовича під Каневом повернуто державі

13:27, 10.04.2024
Санаторій на місці маєтку Максимовича під Каневом повернуто державі

Санаторний комплекс налічує 31 об’єкт. Він був збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича

Апеляційний суд повернув у державну власність будівлі колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району Черкаської області.

 

Санаторій побудований у межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Михайлова гора”. На території збереглися ще дві ботанічні пам’ятки - ”Дуб Т. Г. Шевченка” та “Сосна М. В. Гоголя”.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс генпрокурора в середу.

 

“За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області у судовому порядку витребувано на користь держави комплекс будівель колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району”, - ідеться у повідомленні.

 

Зауважимо, що Санаторний комплекс налічує 31 об’єкт. Він був збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича – видатного українського науковця, першого ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

 

Загальна площа оздоровниці складає 2,6 тисячі кв. м., вартість - понад 300 мільйонів гривень.

 

Слідством встановлено, що комплекс нерухомості перебував у віданні ЗАТ “Укрпрофоздоровниця” та за відсутності інвестицій значною мірою занепав.

 

У 2020 році профспілкова організація протиправно його відчужила на користь жителя Київської області.

 

"Водночас власник нерухомості не проявляв інтересу до придбаного майна. Кошти за користування землею, на якій розташований санаторій, до місцевого бюджету не сплачував", - зазначили у прокуратурі.

 

 

Аби зберегти санаторний комплекс, прокуратура звернулася до суду. Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.

 

Тоді прокуратура оскаржила судове рішення в апеляційному порядку та довела незаконність вибуття майна.

 

Наразі ухвалено нове рішення про задоволення вимог прокуратури - комплекс будівель колишнього санаторію належатиме державі.

 

Цікаво, що колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. До маєтку Максимовича на Михайловій горі приїжджали Тарас Шевченко й Микола Гоголь. Кобзар тут проводив останні вільні дні в Україні до свого арешту у 1859 році. У Прохорівці його заарештували, а через місяць звільнили, але примусили виїхати з України.

 

На жаль, колишній маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича перетворився на руїни.

 

Як повідомляла "УМ", прокуратура наполягла, щоб московське попівство повернуло державі стародавній Успенський собор у Каневі, який заснував у 1144 році князь Всеволод Ольгович.