Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Санаторний комплекс налічує 31 об’єкт. Він був збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича
Апеляційний суд повернув у державну власність будівлі колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району Черкаської області.
Санаторій побудований у межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення “Михайлова гора”. На території збереглися ще дві ботанічні пам’ятки - ”Дуб Т. Г. Шевченка” та “Сосна М. В. Гоголя”.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс генпрокурора в середу.
“За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області у судовому порядку витребувано на користь держави комплекс будівель колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району”, - ідеться у повідомленні.
Зауважимо, що Санаторний комплекс налічує 31 об’єкт. Він був збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича – видатного українського науковця, першого ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Загальна площа оздоровниці складає 2,6 тисячі кв. м., вартість - понад 300 мільйонів гривень.
Слідством встановлено, що комплекс нерухомості перебував у віданні ЗАТ “Укрпрофоздоровниця” та за відсутності інвестицій значною мірою занепав.
У 2020 році профспілкова організація протиправно його відчужила на користь жителя Київської області.
"Водночас власник нерухомості не проявляв інтересу до придбаного майна. Кошти за користування землею, на якій розташований санаторій, до місцевого бюджету не сплачував", - зазначили у прокуратурі.
Аби зберегти санаторний комплекс, прокуратура звернулася до суду. Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.
Тоді прокуратура оскаржила судове рішення в апеляційному порядку та довела незаконність вибуття майна.
Наразі ухвалено нове рішення про задоволення вимог прокуратури - комплекс будівель колишнього санаторію належатиме державі.
Цікаво, що колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. До маєтку Максимовича на Михайловій горі приїжджали Тарас Шевченко й Микола Гоголь. Кобзар тут проводив останні вільні дні в Україні до свого арешту у 1859 році. У Прохорівці його заарештували, а через місяць звільнили, але примусили виїхати з України.
На жаль, колишній маєток першого ректора Київського університету Михайла Максимовича перетворився на руїни.
Як повідомляла "УМ", прокуратура наполягла, щоб московське попівство повернуло державі стародавній Успенський собор у Каневі, який заснував у 1144 році князь Всеволод Ольгович.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>