Зачаровував голосом і не мав зіркової хвороби: як Анатолій Солов’яненко прославляв Україну у світі — розповідь дружини Світлани
Уже чверть століття знаменитий український тенор Анатолій Солов’яненко співає ангелам. >>
Композиція «Щедрик» пролунала за сприяння Інституту Леонтовича та Національного заповідника "Києво-Печерська лавра". (facebook.com/kplavra)
Академічна хорова капела Українського радіо вперше в історії виконала варіації всесвітньо відомої композиції «Щедрик» на великій дзвіниці Києво-Печерської лаври.
Як інформує Україна молода, про це повідомляють Українське радіо та Суспільне у понеділок, 25 грудня, на Різдво.
Зазначається, що диригувала капелу Юлія Ткач.
Напередодні, у Святвечір, пані Ткач також брала участь у концерті-реконструкції "Гай, Рожество!" у Національній філармонії України.
Відео створено за сприяння Інституту Леонтовича та Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".
Нагадаємо, український "Щедрик" вже давно став невід'ємною частиною різдвяної культури в усьому світі. Композиція відома як "Carols of the Bells".
Обробку народної пісні на початку XX століття написав український композитор Микола Леонтович. Уперше "Щедрик" виконав хор Київського університету у 1916 році.
У 2022 році "Щедрик" мовою оригіналу виконали в Карнегі-холі у Нью-Йорку. Це було тріумфальне повернення пісні через 100 років після прем'єри.
У 2023 році в прокат вийшла українська однойменна драма "Щедрик", яка розповідає про життя української, польської та єврейської родин під час двох окупацій – радянської та нацистської.
Як повідомляла «УМ», Предстоятель ПЦУ Епіфаній привітав українців із першим Різдвом за новоюліанським календарем.
Уже чверть століття знаменитий український тенор Анатолій Солов’яненко співає ангелам. >>
Свого часу, коли я відвідувала місто Рівне, мені дуже сподобався пам’ятник Уласові Самчуку. >>
Наче сном явилась та кожна кома, а все через голос. >>
Команда «Територія А» записала різдвяний альбом під гаслом «Дух нескорених». >>
У Київському академічному театрі «Золоті Ворота» покажуть тонку психологічну виставу «Ковзанка», режисера Дмитра Леончика за твором литовської письменниці, журналістки, драматургині Лаури Сінтії Черняускайте. Жанр визначили як «хвилювання на одну дію». >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) є дві фрази, що максимально прояснюють його суть, попри екшн-оболонку. >>