Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Робота Боттічеллі "Оплакування мертвого Христа" виконана переважно темперою. (Фото з відкритих джерел)
Експерти ідентифікували секретну складову на картинах відомих художників епохи Відродження - Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі та Рембрандта.
Зокрема, знавці проаналізували роботи знаменитих художників і помітили на них залишки не художнього інгредієнта, який автори використовували для створення своїх шедеврів.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у дослідженні, оприлюдненому Nature Communications.
Здивовані дослідники виявили на полотнах… сліди яєчного жовтка і припустили, що художники поєднували цей продукт з масляною фарбою, щоб змінити її властивості і відтворити нові "ефекти" на полотні.
Так, в ході експериментів дослідники змішали яєчний жовток, дистильовану воду, лляну олію та пігмент для міксування свинцевого білого та ультрамаринового синього кольорів:
«Наші результати показують, що навіть з дуже невеликою кількістю яєчного жовтка можна досягти дивовижної зміни властивостей олійної фарби, демонструючи, наскільки це могло бути корисним для художників», – сказав автор дослідження з німецького Інституту Технологічного інституту Карлсруе Офелі Ранке.
Відстежити різницю між картинами, де є яєчний жовток і де його немає, можна на прикладі роботи да Вінчі "Мадонна з гвоздикою". На обличчі Діви Марії можна простежити зморшки, яких можна було б уникнути при додаванні до олійної фарби яєчного жовтка.
Причиною появи зморшок може бути нестача пігментів у фарбі, яку да Вінчі використовував при створенні шедевра.
"Це досить дивно, тому що у вашій фарбі така ж кількість пігменту, але наявність яєчного жовтка змінює все", – відмітив Ранке.
Учені також звернули увагу на роботу Боттічеллі під назвою "Оплакування мертвого Христа", яка виконана переважно темперою. На фоні малюнка художник використав олійну фарбу, у складі якої присутні білки.
Як повідомляла «УМ», малюнок «Голова ведмедя» авторства Леонардо да Вінчі було продано на аукціоні, який влаштував будинок Christie's за рекордну суму.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>