100-літній ювілей: «Українське радіо» відзначає річницю з дня першого виходу в ефір
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
Біля Палацу Берлінале відбулася акція представників української кіноіндустрії на підтримку полоненого Максима Буткевича.
Представники української кіноіндустрії на берлінському кінофестивалі, що проходить в столиці Німеччини, закликали міжнародну культурну спільноту вимагати звільнення з російського полону правозахисника, журналіста Максима Буткевича.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба кінофестивалю Docudays UA, ведучим та модератором якого часто був Буткевич.
Учасники акції прийшли до Палацу Берлінале в однакових футболках із зображенням правозахисника, а також написом #freeMaksymButkevych.
«На початку березня 2022 року Максим Буткевич призупинив свою діяльність із допомоги біженцям/-кам, журналістську, гуманітарну, просвітницьку і правозахисну активність, і вступив до лав ЗСУ. Влітку, під час військових дій поблизу захоплених населених пунктів Золоте і Гірське Луганської області, Максим потрапив у полон до окупантів. З червня 2022 року нам нічого невідомо про місцеперебування нашого друга та колеги», - додали в Docudays UA.
Про те, що Буткевич потрапив у російський полон у районі населених пунктів Золоте та Гірське у Луганській області, стало відомо у липні 2022 року. Тоді повідомлялося, що Буткевич перебував в полоні щонайменше з 24 червня, оскільки того дня російські пропагандисти опублікували відео допиту українського журналіста.
У середині липня громадські діячі, медійники, політики підтримали флешмоб із закликом негайно звільнити Буткевича у соцмережах. Вони супроводжували свої дописи хештегом #FreeMaksymButkevych. Тоді до флешмобу також приєдналися виконавчий директор Європейського фонду за демократію (EED) Єжи Пом’яновський та міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський.
У серпні 2022 року Міноборони РФ визнало, що протягом двох місяців утримує Буткевича в полоні. Там підтвердили, що український правозахисник знаходиться на території самопроголошеної "ЛНР".
Як повідомляла УМ, на Берлінському кінофестивалі відбулася прем’єра фільму Шонна Пенна та Аорона Кауфмана про війну в Україні "Superpower" ("Суперсила").
«Українське радіо» 16 листопада святкує 100 років мовлення і День працівників радіо, телебачення та зв'язку України. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>
Сьогодні, 13 листопада, 135 років від дня народження Остапа Вишні (справжн. – Губенко Павло Михайлович), українського письменника-сатирика і гумориста. Автор збірок «Діли небесні», «Вишневі усмішки», «Кому веселе, а кому й сумне». >>
У кінокоманді, яка працювала над фільмом “Довбуш” - п'ятеро членів творчої групи загинули, щесемеро – зникли безвісти на фронті. >>
Відмовитися від показів фільму "Глухі коханці" російського режисера Бориса Гуца закликало кінофестиваль Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) Державне агентство з питань кіно. >>