Національні опери України здобули нагороду на International Opera Awards

08:52, 29.11.2022
Національні опери України здобули нагороду на International Opera Awards

Арії в полоні війни: українські трупи короновані на «Оперних Оскарах».

Національні академічні театри опери та балету Одеси та Львова здобули нагороду «Найкращий оперний театр» на конкурсі International Opera Awards у Мадриді.

 

Як інформує УМ, про це 29 листопада повідомило агентство Reuters.

 

«Ми приїхали з міст, де вулиці темні, але наші душі сповнені світла... Наша музика зараз усюди гуде генераторами, але це музика нашого виживання, нашого життя», — сказала режисерка Оксана Тараненко в Одеській національній опері під час вручення нагороди.

 

Ці два театри відновили покази своїх вистав після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Журі відзначило «мужність і стійкість» колективів театру, бо «вони продовжували виступати попри небезпеки та руйнування, спричинені війною».

 

International Opera Awards заснував британський підприємець Гаррі Хайман у 2012 році. Премією нагороджують щорічно, аби підвищити авторитет опери як виду мистецтва, визнавати та винагороджувати успіхи в опері та збирати кошти для надання стипендій талановитим початківцям в опері з усього світу.

 

Як повідомляла УМ, в малій залі Львівської філармонії відбулися концерт Call for Genius і церемонія нагородження лауреатів третього Всеукраїнського конкурсу молодих композиторів імені Бориса Лятошинського.