У Берліні скасували виставку знищеної в Україні російської техніки

12:43, 05.08.2022
У Берліні скасували виставку знищеної в Україні російської техніки

Виставка спаленої російської техніки - муляє очі владі Берліна. (Фото: Твіттер Andrij Melnyk)

Заявку двох музейних операторів, які хотіли провести у місті виставку знищеної техніки зс рф влада Берліна несподівано відкинула.

 

Як інформує УМ, про це повідомив нещодавно звільнений посол України в Німеччині Андрій Мельник.

 

За його словами, скасування виставки, на якій планували жителям Берліна продемонструвати знищену техніку зс рф, є справжнім скандалом.

 

Свою публікацію Андрій Мельник адресував пані меру міста Францисці Ґіффай та районному управлінню Мітте із закликом дозволити провести захід, який до цього проходив також у Києві, Варшаві, Вроцлаві, Познані та Празі.

 

“Я звертаюся з проханням скасувати це дивне рішення та дозволити танкову виставку в Берліні. Це означатиме справжню солідарність з Україною”, — додав дипломат.

 

За даними влади, під час відмови вони керувалися позицією Департаменту мистецтва, культури й історії.

 

“На підтримку відмови від виставки наводяться два аргументи. З одного боку, цілком імовірно, що в знищеній бойовій техніці загинули люди, і тому її експозиція недоречна. Крім того, встановлення трофейних російських танків із нинішньої війни в Берліні торкнеться зовнішньополітичних інтересів ФРН. Також було сказано, що районний офіс Мітте може дати схвалення лише після обговорення з канцелярією Сенату чи федеральним урядом”, — йдеться у матеріалі видання Tagesspiegel.

 

Як повідомляла УМ, Україна не піде на перемир'я, доки не звільнить свої землі станом на 24 лютого.