Кабмін закликають скасувати реорганізацію Довженко-центру
В Україні з’явилася петиція щодо скасування реорганізації Довженко-Центру. >>
Ініціатором проєкту є керівник студії художньої мозаїки Вадим Верник. (Фото: Фейсбук Atvērtā darbnīca/Відкрита майстерня/Open workshop/Открытая мастерская)
У столиці Латвії митці створять мозаїчні репліки-парафрази з робіт української художниці Марії Примаченко. Згодом їх передадуть до музею в Іванкові, що на Київщині..
Як інформує УМ, про це 19 червня повідомили на сторінці проєкту «Відкрита майстерня» у Фейсбуці.
Ініціатором проєкту є керівник студії художньої мозаїки Вадим Верник.
Він розказав, що давно був поціновувачем робот української мисткині Марії Примаченко. Коли Вадим дізнався, що музей з її роботами згорів, вирішив відновити деякі з них у стилі мозаїки.
"Ми створюватимемо фрагменти її робіт у техніці мозаїки у більш "вічному", аттрактивному, візуально багатому та професійному матеріалі – муранській смальті. У всіх нас буде можливість власноруч доторкнутися до унікальної творчості великої художниці та поділитися частинкою свого серця", – зазначають організатори проєкту.
Вони додали, що матеріалів є приблизно на 60 картин розміром 25х25.
До проєкту "Відкрита майстерня" долучились:
керівник галереї Bazar't Інесе Дроне;
керівник галереї Happy Art Museum Галина Максимова;
викладачка Київської академії декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну ім. М.Бойчука Марія Зенькова.
Організатори запрошують також усіх охочих приєднуватися до створення мозаїк на безкоштовних майстер-класах у галереї Bazar't у торговельному центрі "Молс".
Завершити проєкт хочуть до дня Риги, який будуть святкувати 18 серпня. Роботи покажуть на виставці у Ризі та Юрмалі. Планують також організувати виставки у Таллінні та Вільнюсі.
Наприкінці року роботи доправлять в Україну, у фонд Іванківського музею.
Як повідомляла УМ, пожежа знищила музей Примаченко, але працівникам цієї установи вдалось врятувати картини відомої української художниці.
В Україні з’явилася петиція щодо скасування реорганізації Довженко-Центру. >>
Нікіта Тітов називає себе digital-художником, адже втілює свої ідеї в комп’ютері. У його лаконічних малюнках та плакатах — біль та непохитна віра в Україну. >>
На початку осені у польській столиці проходитимуть уже традиційні, восьмі, «Дні української музики у Варшаві». >>
Рівно 31 рік тому в Москві стався путч, метою якого було збереження комуністичного СССР. >>
Наразі мова не йде про ліквідацію Довженко-Центру, а планується його реорганізація шляхом створення двох нових державних підприємств, одному з яких передається фільмофонд. >>
Виставу «Убогий жайворонок» покажуть у Коломиї на Прикарпатті з метою підтримки зруйнованого музею Григорія Сковороди. >>