Лятошинський, Вівальді, Бетховен: Національна філармонія представляє у лютому
Класична музика – чи не найприйнятніший варіант пережити непростий лютий у період повномасштабної війни. Національна філармонія України пропонує змістовну програму. >>
Іван Леньо на прохання захисників України підписує "квитки" для ворога на благодійний концерт. (facebook.com/ivan.lenyo)
Із великих концертних залів і стадіонів популярне музичне мистецтво перемістилося в бомбосховища, на станції метро та в інші безпечніші місця.
Святослав Вакарчук, Злата Огнєвич, «Без обмежень», Макс Барських та інші гурти і виконавці вже неодноразово давали безкоштовні концерти в укриттях та просто неба.
Хтось із «зірок» їздить із благодійними виступами збираючи кошти для ЗСУ. Саме з такою метою дасть у суботу, 14 травня, концерт у Львові відомий гурт Кozak System.
Це перший повноцінний концерт гурту з початку бойових дій (якщо не рахувати участь лідера «козаків» Івана Леньо в благочинному концерті «Океану Ельзи» на Великдень – він виконав партію акордеона до нової пісні Святослава Вакарчука «Місто Марії»).
Власне, плани гурту на цей рік були величезні. Адже Кozak System виповнюється 10 років. З цієї нагоди 18 травня в Палаці спорту в Києві запланували грандіозний концерт, де музиканти мали презентувати новий альбом «Земля. Вітер. Вогонь».
Через війну альбом так і не побачив світ (шанувальники почули лише окремі пісні з нього). А на фейсбук-сторінці гурту вже повідомили, що ювілейний концерт однозначно перенесуть на іншу дату, проте квитки, куплені раніше, будуть дійсними.
Нагадаємо, «козакам» нині не до концертів не тільки з огляду на міркування безпеки. Лідер гурту Іван Леньо з перших днів російського вторгнення записався до тероборони Києва та несе службу спільно з поліцією. Тож бурхливу творчість і святкування ювілею відкладено до кращих часів.
Водночас музикант постійно наголошує, як важливо тримати «культурний фронт», особливо зараз, в умовах війни.
«Ми вже відчули, як важливо окупантам знищити стратегічні об‘єкти інфраструктури. По них ворог гатить з іскандерів, калібрів і точок У. Так от, до важливих, а насправді надважливих стратегічних об‘єктів належить культура і мова, - зазначає іван Леньо в своєму дописі на фейсбуці. - По ній окупанти завдавали удари ще задовго до війни. І продовжують завдавати. Український культурний простір окуповано давно. Закладена величезна кількість мін, у вигляді російських серіалів, музики та іншого «культурного» лайна. Прийшов час розміновувати».
Класична музика – чи не найприйнятніший варіант пережити непростий лютий у період повномасштабної війни. Національна філармонія України пропонує змістовну програму. >>
Болонський книжковий ярмарок оголосив короткий перелік найкращих дитячих видавництв з усього світу за 2022 рік. Українське видавництво «Видавництво Старого Лева» вперше за роки існування премії потрапило туди. >>
Лавреатами Міжнародної літературно-мистецької премії імені Лесі Українки за 2023 рік стали 8 культурних діячів України, серед яких художники, письменники, історики, перекладачі, поети. >>
Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) разом із Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) займуться попередженням незаконної торгівлі викраденими російськими окупантами предметами мистецтва та старовини. >>
Її поховають поряд з Іваном Миколайчуком на Байковому цвинтарі у Києві. >>
Друковані ЗМІ в Україні, як це не прикро, фактично вимирають, а повномасштабне вторгнення рашистів лише прискорило цей процес. >>