Як Херсонщина стала кінозіркою. У «Мистецькому арсеналі» триває проєкт трьох фільмів
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Сам Іван Марчук написав побажання на адресу ініціаторів проєкту. (facebook.com/lanmisto)
Музей Івана Марчука почали облаштовувати на малій батьківщині народного художника України – у місті Ланівці, нині Кременецького району Тернопільської області.
Як відомо, митець народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка, що неподалік міста Ланівці.
Як інформує Україна молода, про початок робіт зі створення музею повідомила Лановецька міська рада у соцмережах.
«Про створення у громаді музею Івана Марчука говорилося неодноразово. Однак від перемовин, домовленостей та погоджень цього тижня вже все перейшло в русло реалізації.
Зокрема, розпочато капітальний ремонт частини нежитлової будівлі першого поверху приміщення колишнього кінотеатру, де і має бути музей робіт генія сучасності», – йдеться у повідомленні.
Так, для реалізації проєкту було спрямовано субвенцію з державного бюджету місцевому бюджету на майже 1 млн 900 тис. грн.
Передбачається, що після завершення робіт у музеї створять галерею, творчу майстерню, а також зони інсталяції.
Сам Іван Марчук написав на адресу ініціаторів проєкту: «Даю свою згоду на будівництво музею на радість громади і широкого людства!».
Як повідомляла «УМ», вліткувсесвітньо відомий український художник Іван Марчук (уродженець села Москалівка донедавна Лановецького району Тернопільщини) забрав свої картини з музею Москалівської школи.
Простором стійкості, любові, втрат, бережливого ставлення до спогадів про український південь стала документально-містична виставка «Херсон. >>
Виставка «Мистецтво після 2000-го. Глосарій» у Києві відкриватиметься 18 липня і триватиме до 24 серпня. >>
Минулого тижня українські митці, дослідники і музейники активно стратегували у Римі. >>
У жовтні цього року виповнюється 200 років від дня смерті Дмитра Степановича Бортнянського (1751—1825). >>
У Національному художньому музеї України в Києві показують роботи Івана Падалки, Давида Бурлюка, Віктора Пальмова, Оксани Павленко та інших художників, чиї роботи опинилися у 1937—1939 роках у так званому Спецфонді — спеціально створеному засекреченому зібранні картин українських митців >>
Український композитор та опермейстер Ігор Поклад пішов з життя у віці 83 років. >>