Черкаський гурт "Сонце в кишені" створив пісню "Є тисячі доріг" на основі вірша українського поета та журналіста Василя Симоненка до 87-ї річниці його народження.
Як інформує Україна молода, пісню і кліп презентовано у соцмережах саме 8 січня, в день коли народився Василь Симоненко.
Вокаліст гурту Олександр Дубина розповів, що ідея написати музику до вірша з'явилася у нього після відвідин бібліотеки.
Та на його думку пісня вийшла симфонічною, тому вирішили додати сопілку.
"Якось восени був у обласній бібліотеці і побачив експозицію творів Василя Симоненка. Проходячи повз, не міг не зупинитися. Відкрив одну із книг, а там цей вірш. Вона досить лірична, тому сопілка гарно підходить. Ми вперше записали композицію із сопілкою ", - розповів Олександр Дубина у коментарі Суспільному.
На його думку, ця пісня — своєрідний гімн покоління молодих людей, черкащан, які проживають в різних місцях.
Тоді як на думку бас-гітариста Дмитра Чабаненка, це одна з кращих пісень гурту. Він задоволений аранжуванням та від себе додав низького звучання.
Після закінчення факультету журналістики працював в обласних газетах "Черкаська правда" та "Молодь Черкащини", пізніше — кореспондентом "Робітничої Газети" в Черкаській області.
Влітку 1962 року поета побили працівники міліції залізничної станції "Імені Тараса Шевченка" (Сміла). Відтоді почало погіршуватися його здоров'я.
Помер Василь Симоненко у ніч проти 14 грудня 1963 року у віці 28 років.
За життя поета вийшла друком одна його збірка — "Тиша і грім".
«Поки у вас антракт, я перезаряджу рушницю», — такими словами закінчується перша дія вистави «Шевченко 2.0», яку в Києві нещодавно представив легендарний Харківський театр імені Шевченка «Березіль». >>
У міланській галереї Centro Brera в Італії, в понеділок 18 листопада, відкрили виставку українських мисткинь "Вицвілі кольори" (Colori Spenti). Експозиція представляє роботи художниць, що постраждали від російського вторгнення. >>
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) – потрапили селища Урич і Ворохта, що розташовані у Львівській та Івано-Франківській областях. >>
Український художник та педагог доби Розстріляного відродження, учень Опанаса Сластіона та Михайла Бойчука, професор живопису Київського художнього інституту Іван Падалка народився 15 листопада далекого 1894 року. >>