Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Диригентка-постановниця, народна артистка Оксана Мадараш (у центрі) із виконавцями. (Фото надане пресслужбою Національної оперети)
На сцені Національної оперети України у Києві три дні поспіль звучить музика родини Штраусів: ніжна і витончена, весела і запальна, наповнена радістю і щастям.
Цьогоріч ювілей проєкту – «Штраус в опереті» 10 років на сцені. За цей період було презентовано понад 100 прем’єрних номерів! Понад 30 з них вперше виконувалися в Україні!
Театр співпрацює із Віденською музичною бібліотекою та з Австрійським культурним форумом. І завдяки цій співпраці, а також дослідницькій роботі диригентки-постановниці проєкту – народної артистки України Оксани Мадараш Національна оперета України щороку представляє чудові прем’єри.
Цього разу вперше в Україні було виконано арію Аніни «Що мені шанс дав» з оперети Йоганна Штрауса-сина «Ніч у Венеції» та «Штраус-фантазія» Йоганна Штрауса-сина, Йоганна Штрауса-батька та Йозефа Штрауса.
«Оркестр – це мій інструмент. І я на ньому граю, повністю пропускаючи через себе кожен рух, кожну ноту, кожну фразу. Відчуття, які я проживаю – особливі. Наш театр має чудовий балет, хор, вокалістів, які майстерно відкривають для наших слухачів нові мелодії блискучих вальсів, іскристих польок та веселих кадрилей», – каже диригентка-постановниця, народна артистка Оксана Мадараш.
Вишукана, романтична, пронизана флюїдами позитиву та добра музика славетної родини музикантів Штраусів дарує шанувальникам особливий, піднесений настрій, а колектив Національної оперети дивує і вкотре радує яскравою, оновленою концертною програмою, багатою на оригінальні номери, приємні несподіванки і незабутні сюрпризи.
Десятий, ювілейний Штраус-концерт у Національній опереті України наповнений сюрпризами, яскравими інтерпретаціями, новими відкриттями ще незвіданих музичних скарбів родини Штраусів.
«Штраус в опереті» - 10 неповторних музичних програм, 10 років незмінної любові та відданості шанувальникам.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>