Великий компроміс: пропагандистська роль Довженка під час Другої світової війни
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Одна зі сцен під час зйомок історичного екшену «Довбуш». (facebook.com/DovbushMovie)
Трейлер українського історичного екшену «Довбуш» презентувала компанія «ProntoFilm» за підтримки Держкіно і Міністерства культури та інформаційної політики з нагоди 30-ї річниці від дня створення Збройних Сил України.
Як повідомляє «Україна молода», про це на офіційному сайті та сторінках у соціальних мережах інформує Державне агентство України з питань кіно.
Творці оголосили дату виходу фільму на великі екрани — історію про славнозвісного Олексу Довбуша можна буде подивитися в кінотеатрах вже 12 травня 2022 року.
За словами авторів стрічки, «Довбуш — унікальний український герой, який віддав життя за свободу свого народу понад три століття тому, та його історія стала безсмертною».
Історія про свободу понад усе, про всеосяжну любов: до свого народу, до рідної землі. Творці обіцяють багато екшену, що у поєднанні зі справжніми емоціями оживить легенду про славетного Довбуша — борця за незалежність, справжнього володаря Чорногори.
«Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості», - розповідають творці екшену на чолі з режисером Олесем Саніним.
«Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть», — вказано в синопсисі картини.
Головні ролі виконали: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевіч, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясиновський, Ростислав Держипільський, Дзвінчук – Олександр Мавріц.
Сценарій написали Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш, режисером виступив Олесь Санін.
Як раніше повідомляла «Україна молода», днями відбулась телепрем’єра історичного фільму «Фортеця Хаджибей».
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
У Парижі завершився другий сезон показів документального кіно українських режисерів. >>
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: Гуляй-Поле, Гуляй-Поле!...» А виконували її у швидкому ритмі старшокласники з мого Заріччя. >>
"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. >>
До списку нематеріальної культурної спадщини людства елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць», внесла Організація ЮНЕСКО. >>