Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Збірка музею є однією з найбільших в Україні й репрезентує кращі твори європейського мистецтва. (Фото Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького)
Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького розпочала роботу з оцифровування фондів, аби бути доступною для відвідувачів.
Онлайн-каталогізація колекції передбачає створення цифрового архіву, який міститиме понад 64 тис. творів.
Як повідомляє Україна молода, про це інформує Львівська галерея мистецтв.
Зауважується, що збірка музею є однією з найбільших в Україні й репрезентує кращі твори європейського мистецтва, зокрема Жоржа де Латура, Франсуа Жерара, Якопо Цуккі, Йогана Георга Пінзеля.
«На цьому етапі не так просто визначитися з відбором експонатів, коли музейна скарбниця налічує понад 64000 творів. Отож у нас на меті зосередитися на тій частині музейної колекції, що зберігається у Золочівському та Олеському замках, у палаці Лозинського та палаці Потоцьких», - йдеться у повідомленні.
Приміром, з колекції галереї, котра зберігається в Олеському замку, експертами проєкту відібрано понад 300 творів живопису, зокрема парадно-репрезантативні портрети від ранніх до 18 століття та скульптури 16-18 століть - серед них авторства Пфістера та Оленського, чимало з яких на ширший загал невідомі.
Однак, як наголошують у Львівській галереї мистецтв, це лише початок, у планах - оцифрувати всі твори, які знаходяться у фондах.
Проект «Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв» реалізовується спільно з громадською організацією ГО «17» за підтримки Українського культурного фонду.
Керівник проекту, Роман Гук каже, що «Онлайн-каталог колекції передбачає вільний доступ в онлайн-режимі до 1050 найцінніших експонатів зі збірки Галереї, багато з яких раніше не були доступні відвідувачам».
Всі експонати будуть представлені у високій роздільній здатності. Також можна буде оглянути 50 3D моделей скульптури.
Користувачі зможуть здійснювати пошук у каталозі за допомогою зручної пошукової системи. Архів стане доступним для користувачів у листопаді 2021 року. В майбутньому архів буде активно розвиватись та доповнюватись новими експонатами.
Як повідомляла «УМ», Музей історичних коштовностей України представив Скіфію у знахідках з кургану Товста Могила з нагоди 50-річчя ї визначної дати в історії української археології, коли було знайдено відому на весь світ золоту пектораль.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>