В пам'ять про полеглого сина: вінницька письменниця заснувала літературну премію
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
Вахтанг Кіпіані упорядкував і представив нову книгу «Країна жіночого роду». (Фото видавництва Vivat)
Журналіст і історик Вахтанг Кіпіані упорядкував збірник про видатних українок ХХ століття – «Країна жіночого роду». Книга вийде друком у видавництві Vivat.
Як інформує «Україна молода, про це йдеться на сторінках видавництва Vivat у соцмережах.
Вахтанг Кіпіані разом із видавництвом представив нову книгу ще в останній день «Книжкового Арсеналу».
Втім, у Vivat кажуть, що нова книга попередньо вийде 2 серпня 2021 року. Книга вже доступна до передплати на сайті Vivat.
До книги увійшло 26 історій про жінок, чий внесок раніше не був оцінений – це лікарки, вчительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, культурні діячки.
«У цій книзі можна знайти інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про українок, які з’являлися на ресурсі "Історична правда". Наприклад, унікальне інтерв’ю Квітки Цісик, статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко, підпільницю Ірину Тимочку "Христю" й письменницю Олену Телігу; розмова з Валентиною Шевченко, яка очолювала Президію Верховної Ради УРСР під час аварії на ЧАЕС», – йдеться в описі видавництва.
Кожна історія в книзі має свого автора-дослідника, серед них: Іван Ольховський, Оксана Кісь, Кирило Стеценко, Оксана Левантович, Володимир В’ятрович, Марта Гавришко та інші.
Перший примірник з авторським підписом Вахтанг Кіпіані продав в останній день «Книжкового арсеналу» на аукціоні за 2 тисячі гривень. Ці гроші пішли на підтримку «Українського жіночого фонду» для програми про жіноче лідерство.
Як повідомляла «УМ», раніше лідер ОПЗЖ Віктор Медведчук безуспішно позивався до Кіпіані і видавництва Vivat через книгу «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР».
Колишній адвокат Стуса Медведчук вимагав заборонити книгу через те, що інформація в ній нібито не відповідає дійсності.
Втім, 19 березня 2021 року Київський апеляційний суд дозволив поширювати книгу «Справа Василя Стуса».
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) знову немає нічого від класичного іміджу «короля жахів»: ані містики, ні фентезійних істот. >>
Загалом у фільмі є кадри з 16 фільмів Олександра Довженка: переважно художніх і кількох документальних. >>
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>