День пам'яті Михайла Біласа: 9 років тому не стало видатного українського митця
Сьогодні день пам'яті найпотужнішого українського представника текстильних мистецтв - Михайла Біласа (1924-2016), якому було відміряно 91 рік жити і творити красу. >>
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» проводиться Мистецьким арсеналом з 2011 року.
Ювілейний Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» завершився гучним концертом Сергія Жадана та гурту «Жадан і Собаки» у неділю пізно ввечері.
Про це повідомляють журналісти «України молодої» з місця події.
Фестиваль тривав 5 днів, Мистецький арсенал зібрав для цього понад 200 видавців, ілюстраторів та інституцій культури. У межах Фестивалю відбулося понад 300 подій — презентацій, дискусій, концертів, перформансів, лекцій. У просторі Мистецького арсеналу під час фестивалю відбулось 16 виставок.
Організатори зазначають, що дотримуючись карантинних норм, фізичний простір історичної будівлі Мистецького арсеналу прийняв на 30% менше людей, ніж 2019 року.
Проте вперше велику частину подій тисячі людей зі всієї України та світу могли дивитись у безкоштовній трансляції. Зокрема і в 187 бібліотеках України та світу, де на перегляди трансляцій Фестивалю збирались компаніями.
Директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта говорить, що на такій успіх організатори навіть не розраховували:
«Фестиваль готувався в умовах цілковитої невизначеності, обставини, в яких він організовувався, постійно змінювались. Проте настрій команди залишався один — будь що провести Х Книжковий Арсенал, підтримати бодай трохи середовище книжки, мистецьке середовище, хай і в нетиповий час — у червні замість травня, хай і з мінімальною кількістю відвідувачів.
Проте результати перевершили наші очікування — читачі, письменники, видавці, ілюстратори, дизайнери, музиканти, художники зустрілись нарешті разом. А книжка була і залишається для цих людей полем взаємодії».
Задля безпеки і свободи дітей та їхніх батьків дитяча частина Х Книжкового Арсеналу вперше розбудована у дворі комплексу.
Координаторка Фестивалю Юлія Козловець підсумовує:
«Ми впровадили багато нетрадиційних рішень цього року, робили і продовжуємо робити те, що ніколи не робили до цього червня. Завдяки цим рішенням нам вдалося розвантажити простір будівлі Арсеналу і уникнути скупчень. Відвідувачі і видавці мали більше простору, більше повітря, почувалися вільніше. Ми також зафіксували зворотній зв’язок від усіх і будемо удосконалювати умови участі у Фестивалі на 2022 рік».
Фокус-тема Фестивалю – «Оптимісти Скептики», куратор фокус-теми — Ростислав Семків. Запрошений куратор-письменник — Сергій Жадан. Усього було проведено 8 кураторських програм, зазначають організатори Книжкового Арсеналу.
У фінальній день Х Книжкового Арсеналу були оголошені переможці підліткового письменницького конкурсу «Антитвір». Перемогу в ньому здобула 14-літня Ангеліна Гузій з міста Ніжин.
До роботи Х Книжкового Арсеналу долучилось понад 400 волонтерів.
Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» проводиться Мистецьким арсеналом з 2011 року. Його місія — створювати такі взаємодії між людьми, спільнотами, інституціями, коли поєднання естетичного переживання та інтелектуального включення в контексті книги посилює спроможність людини та суспільства.
Як повідомляла "УМ", уряд планує розвивати видавництво книг і підвищувати попит на українську книгу.
Сьогодні день пам'яті найпотужнішого українського представника текстильних мистецтв - Михайла Біласа (1924-2016), якому було відміряно 91 рік жити і творити красу. >>
Для українських мистецьких шкіл та Київського державного музичного ліцею імені Миколи Лисенка німецька компанія C. Bechstein Pianoforte AG передала близько 100 фортепіано W. Hoffman . >>
У День Соборності України, 22 січня, у Колонній залі Національної філармонії України відбувся авторський концерт одного з найвідоміших українських композиторів сучасності, Заслуженого артиста України та лауреата державних премій – Золтана Алмаші. >>
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>