Серія «Державні зібрання України»: у Києві презентували найкращі зразки живопису та графіки
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
Олекандр Ткаченко хоче, щоб читання стало модною звичкою.
Всеукраїнська акція #Читай_досягай, організована Українським інститутом книги та Міністерством культури та інформаційної політики стартувала у середу, 20 січня.
Акцію підтримали, окрім урядовців, ще й громадські та культурні діячі.
Про це повідомляє Україна молода з посиланням на організаторів та повідомлення причетних до промоції у соцмережах.
Як інформують у Мінкульті, в межах акції авторитетні українці поділяться книгами, які сформували їхню свідомість та вплинули на життя, а також розкажуть про книжки, які планують читати власним дітям у цьому році.
Акція #Читай_досягай покликана продемонструвати українцям взаємозв’язок між читанням та життєвими здобутками та заохотити читати більше книг, щоб досягати нових звершень.
Міністр культури Олександр Ткаченко написав у соцмережах, що чим частіше ми порушуємо тему читання, то більше людей зможуть знайти своїх авторів та свої книги.
«Книги мають фігурувати скрізь: на телебаченні, у ЗМІ, у соціальних мережах, у виступах авторитетних людей. Читання має стати модною звичкою, яку прагне підтримувати більшість населення, - переконаний пан Ткаченко. - Хочу, щоб 2021-й був роком активної популяризації культури читання. Читаймо разом і розповідаймо усім про свої враження!».
Один з учасників акції міністр закордонних справ Дмитро Кулеба додає, що книжки — це сходинки до успіху у житті.
«Та й просто-напросто читання гарної книжки дарує насолоду, розвиває уяву та розширює світогляд. Читайте, розвивайтеся, насолоджуйтеся гарними книжками», - закликає дипломат.
Директор Українського інституту книги Олександра Коваль додає:
«Книги допомагають прийняти правильне рішення у ситуації складного вибору. Для мене, наприклад, однією з таких книжок була “Людина в пошуках сенсу” Віктора Франкла, зокрема, слова “Справи кепські. Але вони погіршуватимуться й далі, якщо ми не зробимо все, що в наших силах, аби їх покращити”. Це стало поштовхом до того, щоби діяти: спершу разом з Форумом видавців, далі в Українському інституті книги. В інституті ми працюємо над розвитком книжкової сфери та промотуємо читання на загальнонаціональному рівні».
В межах акції добірки книг від успішних людей України будуть зібрані під одним хештегом у фейсбуці #Читай_досягай. Тож кожен українець зможе обрати книгу, яка припаде до душі та буде додана до особистого «списку бажань-2021».
Секрет успіху закодовано у читанні, тож організатори акції закликають наслідувати їхній приклад, ділитися своїми добірками книг для вдосконалення з використанням хештега #Читай_досягай та читати книги!
Урядовці вважають, що читання – не просто корисна звичка, це – шлях до здобутків. Воно позитивно впливає на розвиток мислення, мовлення, уяви, креативності, емоційного інтелекту та вміння адаптуватися до навчання у школі у дітей та підлітків. Читання розвиває soft skills у дорослих та дітей.
Наприклад, Білл Гейтс читає близько 50 книг щороку. Коли в Ілона Маска запитали, як він навчився будувати ракети, він відповів: "Я читав книги". Опра Вінфрі започаткувала книжковий клуб, у якому щомісяця обговорює одну з улюблених книг.
За даними Українського інституту книги за 2020 рік, серед українців лише 8% читають щоденно, 38% – читають раз на місяць, а 19% населення – нерегулярні читачі. Показники залишаються низькими, на рівні 2018 року. Хоча при цьому 90% українців вважають, що читання сприяє саморозвитку.
Як повідомляла УМ, 15-річна активістка, учасниця і переможниця багатьох літературних конкурсів Аліна Шевченко з міста Олександрія намагається самотужки врятувати районну бібліотеку імені Дмитра Чижевського від ліквідації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телеведучий Олег Панюта: Вимагайте від чиновників не чіпати бібліотеки
Журналістка за освітою, письменниця Тетяна Череп-Пероганич вважає, що людям потрібне спілкування в бібліотеках, тому також приєдналася до зорганізованої «Україною молодою» підтримки відомими людьми і лідерами думок існування закладів культури, над якими нависла реальна загроза ліквідації.
445 живописної краси українських художників + 534 графічні роботи у відмінній якості (друкували у Польщі), з вивіреною науковцями інформацією. >>
«Україна молода» склала топ-12 достойників та проєктів, які найпомітніше допомагають утверджувати суб’єктність нашої держави, й присутність Незалежної України на мапі світу. >>
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Нещодавно в художній галереї Грьонінгена — найбільшого міста на півночі Нідерландів — відбулася виставка картин непрофесійних художників з різних країн, на якій було представлено кілька робіт 46-річного киянина Романа Чалюка. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>