Програма підтримки читання: молодь отримуватиме кошти на книги – Мінкультури
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
Статті про Тараса Шевченка у Вікіпедії читають сотні тисяч українців. Кобзар також є найпопулярнішою історичною особою в Україні.
Статті про Україну і Тараса Шевченка стали найпопулярнішими в україномовному розділі Вікіпедії протягом минулого 2020 року.
Як повідомляє Україна молода, результати щодо лідерів списку оприлюднила Громадська організація «Вікімедіа Україна».
Зокрема, у 2020 році лідерами списку стали статті «Україна» — понад 850 тисяч переглядів, а також «Шевченко Тарас Григорович» — понад 680 тисяч переглядів.
На п’яте місце вийшла стаття «Коронавірусна хвороба 2019 в Україні» — її переглянули майже 440 тисяч разів за рік. Не дивно, що пандемія COVID-19 стала основною подією року, і це закономірно відбилася на інтересах читачів Вікіпедії:
Так, три статті на тему увійшли до топ-25 - окрім статті про COVID-19 в Україні, це також «Пандемія коронавірусної хвороби 2019» (дев’яте місце, 346 тисяч переглядів) та «Вірус» (тринадцяте місце, 315 тисяч). Значний сплеск уваги отримали статті «Коронавіруси» та «Orthocoronavirinae» (підродина коронавірусів, до якої належить SARS-CoV-2), а також статті про чуму та іспанський грип.
«Запровадження карантину та навчання вдома призвели до сплеску популярності статей на теми зі шкільної програми, а також про популярну культуру. Зокрема, у травні одними з найпопулярніших статей були „Білки“, „Гриби“ та „Займенник“ — теми, що вивчаються в межах шкільної програми.
Із березня спостерігаємо сплеск інтересу до статті „Список 250 найрейтинговіших фільмів IMDb“ - очевидно, під час локдауну українці вибирали, які фільми варто подивитися. Натомість статті „Війна на сході України“ та „Збройні сили України“ читали менше - вперше за кілька років вони не увійшли до топ-50», - зауважує заступник голови правління ГО «Вікімедіа Україна» та адміністратор українського розділу Вікіпедії Микола Козленко.
Найпопулярніші історичні особи:
Шевченко Тарас Григорович (681,271 перегляд)
Леся Українка (390,308)
Франко Іван Якович (361,998)
Богдан Хмельницький (259,361)
Данило Галицький (221,812)
Грушевський Михайло Сергійович (218,967)
Стус Василь Семенович (210,507)
Іван Мазепа (203,706)
Гай Юлій Цезар (188,590)
Сковорода Григорій Савич (186,750)
Найпопулярнішою сучасною особою стала Ліна Костенко - статтю про неї переглянули майже 225 тисяч разів. Також серед сучасників читачі української Вікіпедії цікавилися українськими політиками:
Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Гео Лерос, Андрій Пальчевський та Денис Шмигаль увійшли до топ-10 найпопулярніших статей про сучасників. Серед сучасників-іноземців найпопулярнішими стали королева Єлизавета II та Ілон Маск.
Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів в Україні; на сьогодні розділ Вікіпедії українською мовою налічує понад 1 мільйон 60 тисяч статей. Щорічно ГО «Вікімедіа Україна» збирає статистику відвідувань української Вікіпедії, щоб дізнатися, які з цих статей найбільше цікавили читачів упродовж року.
Усі громадяни України, які досягли 18 років у 2024 році, з 18 грудня отримають 908 гривень для придбання книг українською мовою. >>
Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків отримав нагороду CIMAM (Міжнародний комітет музеїв і колекцій сучасного мистецтва) 2024 Outstanding Museum Practice Award. >>
Свого часу, коли я відвідувала місто Рівне, мені дуже сподобався пам’ятник Уласові Самчуку. >>
Гуляйполе — серце коле... Відлуння раннього дитинства — слова популярної серед молоді пісні «Як згадаю, серце коле: Гуляй-Поле, Гуляй-Поле!...» А виконували її у швидкому ритмі старшокласники з мого Заріччя. >>
"Програму з охорони кобзарсько-лірницької традиції" включили до реєстру належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на 19-й сесії міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини. >>
До списку нематеріальної культурної спадщини людства елемент «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць», внесла Організація ЮНЕСКО. >>