Українська скульпторка Марія Леонтович-Лошак померла у Празі

10:42, 25.06.2020
Українська скульпторка Марія Леонтович-Лошак померла у Празі

До останніх днів любила наспівувати мелодії українських пісень, "Щедрика" в тому числі

У столиці Чехії 24 червня на 94-му році життя померла Марія Леонтович-Лошак – відома скульпторка, майстриня декоративного мистецтва, по лінії батька племінниця українського композитора Миколи Леонтовича – автора всесвітньо відомого "Щедрика".

 

Як інформує УМ, про це повідомляє "Радіо Свобода".

 

"Марія Леонтович-Лошак упродовж років була активним членом української громади. У період комуністичного режиму пережила репресії, що стосувалися її родини, зокрема, батька Івана Леонтовича (1893 – 1970) – перекладача, стенографіста Центральної Ради (1918 р.), але рідної мови і звичаїв не зрадила. До останніх днів любила наспівувати мелодії українських пісень, "Щедрика" в тому числі", - йдеться у повідомленні.

 

Марія Леонтович-Лошак у 1952 році закінчила Українську студію пластичного мистецтва в Празі, була ученицею відомого скульптора Костя Стаховського, від якого перейняла захоплення анімалістичною пластикою. Навчання продовжила в празькій Академії мистецтв, яку закінчила в 1953 році.

 

Твори Марії Леонтович-Лошак експонувалися на багатьох виставках, одна з останніх за присутності авторки відкрилась у музеї міста Розтоки біля Праги в 2018 році.