Музейники проти відкриття виставкових залів на час карантину

17:44, 21.04.2020
Музейники проти відкриття виставкових залів на час карантину

Міністр охорони здоров'я відреагував на звернення музейників.

Музейне співтовариство просить владу не відкривати музеї до закінчення карантину. Такою є реакція на заяву міністра охорони здоров'я Максима Степанова про можливе пом'якшення обмежень для громадян попри продовження карантину. Зокрема УМ писала. що карантин можуть послабити і відкрити парки і музеї. 
 

 

 

Серед проблем, які постануть перед працівниками музеїв – витрати на дорогу, які перевищуватимуть саму зарплату працівників музею. Відповідну заяву оприлюднив у своєму фейсбуці директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.
 

 

По-друге, доглядачі виставкових залів найчастіше – люди похилого віку, які перебувають у групі найбільшого ризику захворіти на коронавірус. Зрештою, проводити заходи, які є джерелом прибутку для музею – лекції, масові екскурсії, дитячі програми, в умовах карантину буде неможливо.

 

"Музейне співтовариство просить вас переглянути рішення про відкриття музеїв. Думаю, розумніше було залишити його на розсуд музеїв. Можливо, деякі музеї могли б відкритися в обмеженому режимі. В будь-якому випадку, це повинен вирішувати кожен конкретний музей самостійно", - написав ,
– написав Ройтбурд.

 


"Шановний Максиме Степанов! Введення карантину стало ударом для музеїв. Але їх відкриття до кінця карантину може стати ще більшим ударом. У кожному залі музею повинні бути доглядачі. Усі вони люди похилого віку, які, як правило, живуть у віддалених районах міст. Зараз вони на самоізоляції. Якщо запускати музеї, особливо в великих містах, то це спричинить витрати на транспорт для доглядачів, що перевищують не тільки їхні зарплати, а й те, що музеї могли б заробити в умовах обмеженої кількості відвідувачів та неможливості проведення лекцій, екскурсій, дитячих програм та інших масових заходів. Крім того, не хотілося б ставити під удар їхнє здоров'я", - йдеться у зверненні. опублікованому у  Facebook .

 

Він додав, що, можливо, для невеликих музеїв у невеликих містах цієї проблеми не існує. але в Києві, в Одесі, Львові, Дніпрі музеї до цього не готові.

 
 
"Я говорив із колегами з цих міст – і наші позиції повністю збіглися. Музейна спільнота просить вас переглянути рішення про відкриття музеїв. Думаю, розумніше було залишити його на розсуд музеїв. Можливо, деякі музеї могли б відкритися в обмеженому режимі. У будь-якому випадку, це повинен вирішувати кожен конкретний музей самостійно", - написав Ройтбурд.

 

Таку ж думку підтримала гендиректорка Музею Ханенків Катерина Чуєва. У своєму фейсбуці вона додала що здебільшого літні працівники музеїв не мають особистих авто, аби їздити на роботу в умовах обмеженого курсування громадського транспорту.
 

 

Міністр охорони здоров'я відреагував на звернення музейників.

null

 

Як повідомляла УМ, Кабінет міністрів України очікує піку захворюваності на коронавірусну інфекцію COVID-19 на початку травня. Після його проходження почнуть упроваджувати антикризові заходи з підтримки економіки. Про це Президенту України Володимиру Зеленському на традиційній нараді щодо подолання епідемії коронавірусу повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

 

  •