У США передали Україні відому картину Віктора Цимбала про Голодомор

17:22, 23.02.2020
У США передали Україні відому картину Віктора Цимбала про Голодомор

Картина Віктора Цимбала «Рік 1933».

Українська вільна академія наук у США передала Україні картину художника Віктора Цимбала «Рік 1933».

 

Про це повідомляє Національний музей Голодомору-геноциду на своїй сторінці у Facebook.

 

Після оформлення всіх супровідних документів картину буде доставлено до Національного музею Голодомору-геноциду.

 

«Цій урочистій події передував тривалий переговорний процес. Було написано чимало листів-звернень про передання картини від Музею Голодомору та племінниці художника Вікторії Цимбал, яка підтримала ідею Музею. Також висловлюємо подяку активній діячці української діаспори в США Дорі Винницькій, яка безпосередньо вела переговори з управою УВАН та  президентом академії Альбертом Кіпою», - йдеться у повідомленні.

 

Церемонія передачі картини від української діаспори відбулася у приміщенні Генерального консульства України у Нью-Йорку. Генеральний консул України у Нью-Йорку Олексій Голубов прийняв картину, створену 1936 року, від президента академії Альберта Кіпи.

 

 

«Це полотно - обвинувальний вирок нелюдському більшовицькому режиму, який учинив геноцид українського народу в 1932-1933 роках. На картині зображено виснажену матір, яка, притиснувши до сухих грудей мертве дитя, лине поміж хмар і зірок до Бога. Її відчайдушний крик та очі, наповнені болем і жахом, розривають серце», - зазначив пан Кіпа.

 

За його словами, картина була створена в Аргентині, потім потрапила до США й була подарована Українській вільній академії наук. Рішенням управи академії було ухвалено передати її до Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

 

У свою чергу, генконсул Голубов зазначив, що цей витвір має не лише художнє, а й політичне значення, оскільки «засуджує акт геноциду проти українського народу, вчиненого, сталінським режимом».

 

«Деякий час полотно зберігатиметься в Генеральному консульстві, а згодом буде переправлено в Україну», - уточнив дипломат.

 

                                                ДОВІДКА «УМ»

 

Віктор Цимбал (1902-1968) – український художник. Навчався у Київському художньому училищі у художника Олександра Мурашка. Воював у лавах армії УНР. Жив і працював у Польщі, Чехії, Аргентині.