Українські художники підтримали ідею Олександра Грехова переосмислити класичний образ Тараса Шевченка і відправили у "квантовий стрибок" ще двох класиків української літератури.
В образи історичних та кіно-персонажів перевтілили Лесю Українку та Івана Франка.
Серію плакатів з назвою “8 подруг Лесі Українки” створила ілюстратор Леся Мазаник.
В її уяві письменниця постала в образах Мерилін Монро, Нефертіті, Чудо-жінки і самого Тараса Шевченка.
Й так само як творець образів "квантового Шевченка" ілюстатор Олександр Грехов, додала фрази, які поєднують Лесю Українку з обраними нею історичними та кіно-персонажами.
А от київський художник Влад Корнюк взявся переосмислювати класичний образ Івана Франка.
Поки на суд користувачів соцмереж представив два неочікуваних образи: Івана Яковича-Супермена та Франка в образі героя коміксів Хеллбоя.
Виклавши ці роботи, Корнюк попросив людей переключитись на позитив.
“Краще жити серед добрих людей, а не тих хто вічно критикує. Будьте добріше і світ стане краще”, - написав Корнюк на своїй сторінці у Фейсбук.
Як повідомляла УМ, 10 лютого на станції метро “Тараса Шевченка” відкрилася виставка "Квантовий стрибок Шевченка. Метро". В якій Тарас Григорович постав у геть неочікуваних образах. Зокрема, співака гурту Kiss, російського письменника Олександра Пушкіна та навіть мексиканської художниці Фріди Кало.
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Львів — це місто не лише найароматнішої кави, а й романтичної музичної історії, пов’язаної з Францом Ксавером Моцартом — сином знаменитого австрійського композитора і музиканта-віртуоза Вольфганга Амадея. >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) знову немає нічого від класичного іміджу «короля жахів»: ані містики, ні фентезійних істот. >>