Прощавай «калаш»: ЗСУ переходять на штурмові гвинтівки Bren 2 Sich
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
"Давно запланована" передислокація відбудеться в інші місця в Польщі.
Про "давно заплановану" передислокацію американського військового персоналу і техніки з аеропорту Ясьонка у Польщі поблизу Жешува, який є ключовим хабом допомоги Україні, оголосило Командування Сухопутних військ США в Європі й Африці.
Як інформує УМ, про це стало відомо з повідомлення від 7 квітня американського командування.
Повідомляється, що "давно запланована" передислокація відбудеться в інші місця в Польщі.
Як підкреслюється в комюніке, опублікованому на сайті командування в понеділок, ця передислокація є "частиною ширшої стратегії оптимізації військових операцій США, поліпшення підтримки союзників і партнерів з одночасним підвищенням ефективності".
У ньому зазначається, що це рішення "відображає місяці оцінок і планувань", що проводилися в координації з польською стороною та іншими союзниками по НАТО.
"Цей об'єкт не є постійною польською військовою базою, але вже три роки використовується силами США, НАТО і партнерів", – йдеться у комюніке.
Ясьонка під керівництвом Польщі та країн НАТО і надалі буде використовуватися для надання військової допомоги Україні, заявили в командуванні.
У відповідь на комюніке президент Анджей Дуда запевнив, що переміщення американської військової техніки з Ясьонки не означає виведення військ.
Американські військові прибули на аеродром під Жешувом з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році. Відтоді Ясьонка став ключовим логістичним вузлом для технічної підтримки, яку західні країни надають Україні. Як особливо важлива локація, вона була прикрита, серед іншого, протиповітряною обороною американських систем Patriot.
Аеропорт у Жешуві.
Спочатку підтримка України в рамках так званого формату "Рамштайн" контролювалася США. За результатами саміту НАТО у Вашингтоні відповідальність була передана НАТО, а отже, й іншим державам-членам Альянсу. Щоб розвантажити американців, в останні місяці там були розгорнуті зенітні системи з Німеччини та Норвегії.
Додамо, що у свою чергу мовник NBC News із посиланням на інформацію шістьох американських та європейських посадовців повідомив, що у Міністерстві оборони США розглядають пропозицію вивести до 10 тисяч військовослужбовців з Європи.
Зазначається, що підрозділи, про які йдеться, є частиною 20 тисяч військовослужбовців, яких адміністрація колишнього американського президента Джо Байдена розгорнула у 2022 році для зміцнення оборони країн, що межують з Україною, після повномаштабного російського вторгнення.
Точні цифри все ще обговорюють, але пропозиція може передбачати виведення до половини сил, надісланих Байденом.
За словами європейських посадовців, якщо Пентагон прийме цю пропозицію, це посилить побоювання, що Сполучені Штати відмовляються від своїх давніх союзників у Європі, які розглядають Росію як зростаючу загрозу.
Старший віцепрезидент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс заявив, що росіяни "оцінять скорочення Збройних сил США як послаблення стримування, і це збільшить їхню готовність втручатися в Європі різними способами по всьому спектру".
Нагадаємо, що Генеральний секретар НАТО Марк Рютте вважає, що говорити про вихід США із формату "Рамштайн" немає підстав.
Генсека запитали щодо повідомлень у ЗМІ про те, що глави Пентагону вперше не буде на засіданні Контактної групи з оборони України, та чи є це сигналом про те, що США виходять із цієї ініціативи.
Найближче засідання формату "Рамштайн" відбудеться 11 квітня у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, на ньому вперше співголовуватимуть Британія та Німеччина.
За даними ЗМІ, США розглядають можливість виведення до 10 тисяч військових зі Східної Європи.
Як повідомляла УМ, Конгресмен-демократ Грін упродовж місяця висуне імпічмент Трампу.
Штурмові гвинтівки Bren 2 за чеською ліцензією почали виробляти в Україні. >>
Дію «транспортного безвізу»Україна та Європейський Союз продовжили до кінця 2025 року. >>
Дрон для перехоплення російських «Shahed».представив Український оборонно-промисловий комплекс. >>
Українська сторона вже визначила своє бачення тексту майбутньої угоди про надра: відсутність суперечностей між угодою і курсом України на вступ у ЄС – принципова позиція Києва. >>
В Україні з початку 2025-го рок з’явилися понад 20 нових сертифікованих зразків дронів з оптоволоконною системою керування, 11 підприємств опанували їхнє виробництво. >>
Запуск освітньої платформи «Мрія» зі штучним інтелектом, гейміфікацією, оцінками «олівчиком» у телефоні для кожної школи відбудеться вже цього тижня. >>