Україна та Нідерланди домовилися про спільне виробництво дронів, фото
Спільну заяву про оборонну співпрацю підписали Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Роб Єттен і домовилися спільно виробляти дрони. >>
"Українська бронетехніка" інтегрувала бойовий модуль у наземний дрон Protector
"Українська бронетехніка" провела успішні випробовування безпілотного наземного комплексу Protector з інтегрованим бойовим дистанційно керованим модулем "Таврія - 12,7".
Як інформує УМ, про це йдеться в повідомленні української компанії у Фейсбуці.
Генеральний директор виробника Владислав Бельбас розповів, що тестування комплексу передбачало стрільби на різні дистанції та в різних режимах.
"Ми отримали хороші результати і у статичній стрільбі, і у стрільбі в русі з різних відстаней", – сказав він.
Гендиректор "Української бронетехніки" додав, що інтеграція дистанційно-керованого бойового модуля перетворює наземний комплекс на повноцінну бойову одиницю.
"Головне завдання НРК Protector з бойовим модулем "Таврія" – максимально зберегти життя наших бійців. Безпілотна платформа керується дистанційно, дозволяючи операторам виконувати завдання з безпечного місця, а бойовому модулю – працювати на відстані", – підкреслив Владислав Бельбас.
Бойовий модуль "Таврія - 12,7" – дистанційно керована турель, озброєна 12,7-мм кулеметом Browning М2 та обладнана цифровою системою управління озброєнням. Він призначений для спостереження, виявлення та ураження наземних цілей (бронетехніка, транспортні засоби, жива сила тощо) та повітряних цілей (гвинтокрилів, безпілотних літальних апаратів тощо).
Protector – сучасна дистанційно керована платформа, яка адаптується до різних завдань: від логістики та інженерних операцій до евакуації поранених. Влітку 2025 року стало відомо, що Міноборони кодифікувало та допустило Protector до експлуатації у Силах оборони.
Згодом українські військові продемонстрували, як працює цей український наземний дрон.
Як повідомляла УМ, Top 100 найбільших оборонних компаній світу: «Укроборонпром» - 49 місце.
Спільну заяву про оборонну співпрацю підписали Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Роб Єттен і домовилися спільно виробляти дрони. >>
Останнім часом у російської пропаганди з’явився новий тренд. >>
Сили оборони України отримають від Швеції сучасні системи протиповітряної оборони Tridon Mk2 – ці комплекси допоможуть ППО України у боротьбі з «шахедами» та іншими повітряними загрозами. >>
Про співпрацю, щоб дати більше безпеки й можливостей для розвитку держав, домовилися Президент України Володимир Зеленський і Президент Сирії Ахмед аш-Шараа. >>
Усюдисущі українські дрони днями перетнули 1000-кілометрову відстань, підпаливши потужний балтійський нафтовий трикутник Приморськ — Усть-Луга — Кириші. >>
Малі та важкі дрони-бомбери нового покоління випробували на полігоні Brave1 – вони мають захищений зв'язок та більшу дальність польоту. >>