У бойові бригади на закупівлю дронів спрямували 1,89 млрд грн
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
Корабель «Костянтин Ольшанський» уражено ракетою «Нептун» і виведено з ладу 23 березня 2024 року. (Фото з відкритих джерел)
Сили оборони України наносили влучні удари, якими потопили або серйозно пошкодили більше десятка великих військових кораблів Чорноморському флоту рф в окупованому Криму протягом 27 місяців.
Йдеться про втрату росіянами приблизно третини від усього флоту.
Як інформує Україна молода, про це пише Forbes у понеділок.
"Російські військово-морські командири, стурбовані втратами, наказали вцілілим суднам відступити і передислокуватися до нібито безпечніших портів на півдні росії.
Однак загарбники залишили у берегів окупованого півострова десятки менших тральщиків, десантних і патрульних катерів, тому Сили оборони звернули на них увагу", - йдеться в матеріалі.
Журналісти Forbes зазначають, що атака 30 травня, ймовірно, була найдорожчою для того, що залишилось від Чорноморського флоту у Криму. Тоді морські ударні сили Головного управління розвідки скерували свої безпілотні катери Magura V5 до бухти Вузька на заході півострова.
"Російські літаки намагалися перехопити безпілотники, але принаймні кілька пройшли і досягли бухти. Налякані російські артилеристи відкрили вогонь, без розбору розпорошуючи трасуючі снаряди та не зупиняючи наліт", – пише видання.
Внаслідок атаки два катери КС-701 потонули та ще два – були пошкоджені. Як зазначається, це п’ята частина із близько 20 КС-701.
Прикметно, що в той самий день ЗСУ пошкодили два російські пороми, основною місією яких є перевезення вантажів через Керченську протоку до східного Криму.
Видання зазначає, хоча знищені КС-701 не мають важкого озброєння, вони все ж корисні, оскільки використовувались для матеріально-технічного забезпечення та патрулювання акваторії поблизу тимчасово окупованого півострова.
Журналісти назвали КС-701 як водні фургони для доставки вантажів із півдня росії до Криму. Вони не перевозять припаси, але доставляють їх останні кілька кілометрів до кінцевого пункту призначення.
"Тож у той час, як українські крилаті ракети та Atacms підривають основні лінії постачання до Криму – великі десантні кораблі, пороми, мости та залізниці – українські безпілотні катери полюють на судна доставки. Таким чином, українські сили скорочують логістику росіян у Криму з обох сторін", – зазначає видання.
Як повідомляла "УМ", кілька російських кораблів залишили узбережжя тимчасово окупованого Криму після того, як Сили оборони України знищили ракетний корабель «Циклон».
Міністерство оборони України виділило додаткові 1,89 мільярда гривень на покупку дронів. >>
Касаційну скаргу росії суд у Нідерландах відхилив, підтвердивши рішення Гаазького арбітражу про виплату компенсації "Нафтогазу" за привласнені активи в окупованому Криму. >>
Володимир Зеленський 10 грудня розповів про випробування нової ракети вітчизняного виробництва «Рута». >>
Друга партія літаків F-16 від Данії вже прибула в Україну. >>
45% загальної вартості контрактів, або 128,6 млрд грн при загальному бюджеті 284,96 млрд грн, Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» віддала спецімпортерам, які фактично є посередниками та здійснюють значну частину власних закупівель також у посередників. >>
Державне підприємство «Агенція оборонних закупівель» (АОЗ), яке відповідає за забезпечення українських військових, знову опинилося у центрі скандалу. >>