Франція та Нідерланди пропонують санкції проти всіх фінустанов за допомогу рф

14:35, 15.05.2024
Франція та Нідерланди пропонують санкції проти всіх фінустанов за допомогу рф

Євросоюз підтримує Україну ще й санкціями проти рф. (ukraine.europarl.europa.eu)

Франція та Нідерланди пропонують керівним оранам Євросоюзу запроваджувати санкції проти будь-яких фінансових установ у світі, які допомагають російським військовим оплачувати товари або технології для виробництва зброї.

 

Як інформує Україна молода, про це пише Reuters у середу.

 

Зокрема, посли урядів ЄС обговорять цю пропозицію вже сьогоднів рамках 14-го пакету санкцій проти росії, який зараз готується Євросоюзом.

 

Згідно із пропозицією, будь-якій країні-члену ЄС можуть заборонити вести бізнес із будь-якою фінансовою установою у світі, яка, на думку офіційного Брюсселю, прямо чи опосередковано допомагає російським військовим отримувати заборонені товари та технології подвійного призначення.

 

За даними журналістів, така заборона може стати потужним стимулом для фінансових інститутів на Близькому Сході, в Туреччині чи навіть у Китаї не брати участь у угодах з постачання до росії товарів подвійного призначення, санкціонованих ЄС, оскільки вони можуть втратити доступ до європейського бізнесу та фінансових ринків Європи.

 

"Офіційні особи ЄС заявили, що Європейська комісія, швидше за все, координуватиме будь-які такі санкції проти фінансових установ із США, що зробить інструмент ще потужнішим", - йдеться в матеріалі.

 

Водночас, пише Reuters, Угорщина, яка має теплі стосунки з Москвою, попри вторгнення росії в Україну, може виступити проти цієї пропозиції, і, можливо, Німеччина, яка прагне не поставити під загрозу тісні ділові зв’язки з Китаєм.

 

Минулого місяця Європейська комісія заявила, що є ознаки того, що Пекін постачає до росії компоненти, які можна використовувати для виробництва зброї.

 

ЄС очікує, що 14-й пакет санкцій, який вимагає одностайності між усіма 27 урядами ЄС, буде готовий у червні.

 

Як повідомляла "УМ", днями США заборонили імпорт урану з росії